تأثير شير مادر بر دندان هاى کودک

تأثير شير مادر بر دندان هاى کودک چه گونه است ؟!

يک مطالعه جديد نشان داده است كه بچه ها هر چه بيشتر از شير مادر استفاده كنند احتمال اينكه در سنين بالاتر دندان هاى نامرتبى داشته باشند كمتر خواهد بود با اين حال استفاده از پستانک عكس شير مادر عمل مى كند و استفاده از آن حتى مى تواند تأثير شير مادر بر دندان هاى كودكش را خنثى كند.

محققان تاکنون فكر مى كردند تأثير عمده شير دهى مادران به كودكانشان از طريق شير آنها است ولى اخيرأ متوجه شده اند كه خود عمل شير دادن و وجود سينه مادر در دهان کودک بر رشد دندان هاى او تأثير ميگذارد.

نامرتبى دندان هادر بچه هايى كه در ٦-٣ ماه اول زندگيشان فقط از شير مادر استفاده كرده بودند ۴۱ درصد كمتر شده بود و وقتى مدت اين استفاده به بيش ازشش ماه ميرسد درصد كاهش به بالاى ٧٢ درصد ميرسد.

محققان مى گويند علت بهتر بودن امتداد دندان ها در بچه هايى كه فقط از شير مادر استفاده مىكنند اينست كه در اين بچه ها حرکات عظلات فك و زبان و گونه كاملأ به بچه هايى كه از پستانک استفاده ميكنند متفاوت است و همين تفاوت ميتواند توجيه كننده اختلاف در رديف بودن دندان ها باشد. بچه هايى كه از شير مادر استفاده ميكنند بسيار بيشتر از بچه هايى كه پستانك از عظلات فك استفاده ميكنند.

محققان ميگويند استفاده از پستانك از عوامل مهم برهم زننده نظم دندان ها است و به والدين توصيه مى كنند كه اگر به هر دليلى كودكشان از پستانك استفاده ميكند آن را تا سن ١٢-٦ ماهگى كنار بگذارند.

تأثير شير مادر بر دندان هاى کودک
۴٫۸ (۹۶٫۹۲%) ۱۳ رای

دکتر کرجی دکتر کرج دکتر دندان پزشک کرجی دکتر دندانپزشک کرجی دکتر دندان پزشک کرجی دکتر دندانپزشک کرجی دکتر دندانپزشک در کرج دندانپزشک کرج دکتر دندان پزشک در کرج دکتر در کرج دندان پزشک در کرج دندان پزشک کرج دندان پزشکی در کرج دکتر دندان در کرج دندان در کرج دندانپزشک معروف در کرج دندان پزشکی معروف در کرج دکتر مهیار در کرج دکتر نمدچی در کرج دکتر مهیار دکتر نمدچی متخصص دندانپزشکی در کرج

پرسش و پاسخ

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه‌های کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.
برای ادامه پرسش و پاسخ خود فقط از طریق همین سیستم و با همان کد رهگیری اولیه پیگیری نمایید

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
برای ادامه پرسش و پاسخ خود فقط از طریق همین سیستم و با همان کد رهگیری اولیه پیگیری نمایید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 9 =

پرسش از دکتر