سالی چند بار باید به دندانپزشک مراجعه کنیم؟

آیا واقعا باید سالی دو بار به دندانپزشک مراجعه کنم؟

سوال: دندان پزشک من گفته است که باید دو بار در هر سال برای تمیز کردن دندان ها به وی مراجعه کنم، اما صادقانه بگویم که مراجعه به یک دندانپزشک آن هم سالی یک بار خیلی سخت است. اجتناب از مراجعه به دندان پزشک چقدر می تواند برای سلامت دندان های من بد باشد؟

ما کاملا مشکل و سختی که می گویید را درک می کنیم (و یا تمایل شما به اجتناب از درد و نرفتن به وقت ملاقات دندان پزشک). مراجعه به یک دندان پزشک می تواند منجر به ایجاد آشفتگی در شما شود و یا حتی اگر نیازی ضروری به آن نباشد، وقت گذاشتن برایش در تقویم هفتگی ممکن است کار سختی باشد. برای این که به خوبی با این مشکل و پاسخ مناسب برای آن مواجه شویم، با خانم ماریا لوپز هاول، سخنگویی اتحادیه دهان و دندان ایالات متحده آمریکا، و همچنین ورا تنگ، دندان پزشک مقیم نیویورک، صحبتی داشتیم.

فرض کنید که میزان حداقلی وقت ملاقات دندانپزشک برای شما سالی یک بار باشد. اما باید بگوییم که بسته به سلامت دهانی خود ممکن است نیاز باشد در هر سال برای دفعات بیشتری به ملاقات دندان پزشک خود بروید.

اینکه تعداد دفعات مناسب رفتن به ملاقات دندانپزشک چقدر است به وضعیت دندان ها، لثه و اینکه تا چه حد بهداشت دهان و دندان خود را رعایت می کنید بستگی دارد. دکتر نمدچی در این باره می گوید: « یک رژیم و پروتکل همگانی وجود ندارد که پاسخگوی نیاز های تمامی افراد باشد ».

هدف غایی برای دندان پزشک و خود شما این است که به اندازه ای شما را ملاقات کند که از بروز مشکلات دهانی و بهداشتی جلوگیری شود. مشکلاتی نظیر پوسیدگی دندان (حفره ها) و یا بیماری لثه ها (پریودنتیت) هر دو می توانند منجر به ایجاد درد و از دست دادن دندان شوند و خوشبختانه امکان اجتناب از آن ها به سادگی وجود دارد. مراجعه منظم به دندانپزشک می تواند از بروز همه این مشکلات جلوگیری کند و یا آن ها را در جایی که هستند متوقف نماید. نشستن بر روی صندلی دندان پزشک برای یک بار در سال کلید اجتناب از این مشکلات است.

آقای دکتر مهیار در این باره می گوید:« من کاملا درک می کنم که زندگی بسیار شلوغ و پردردسر می شود، پس اگر شما سلامت دهانی خوبتری به نسبت افراد دیگر دارید، ملاقات دندانپزشک برای یک بار در هر سال مناسب است. اما اگر در هر سال دو بار به یک دندان پزشک مراجعه کنید قطعا امنیت بیشتری برای سلامت دهانی خود ایجاد خواهید کرد و هر گونه مشکل ریز و درشت را می توان خیلی زود تشخیص داد و راحت تر درمان کرد. این بهتر از آن است که برای درمان آنها حدود یک سال کامل صبر کنیم.

خب حالا چطور بفهمیم که ما فردی هستیم که ملاقات دندان پزشک آن هم یک بار در سال برایش کافی است و یا باید دفعات بیشتری به پزشک خود مراجعه کند؟ پاسخ خیلی ساده است: دندان پزشک شما این موضوع را متوجه می شود. سپس وظیفه شما این است که از حرف وی پیروی کرده و قطعا دلایل خوبی وجود دارد که چنین کاری کنید.

شایان ذکر است که: باکتری های موجود در دهان شما، موارد جدی هستند که می توانند بی سر و صدا بهداشت دهانی شما را تخریب کنند، بدون این که متوجه شوید!

یک باکتری خطرناک و بد به نام پلاک (plaque) به صورت مداوم در حال شکل گرفتن بر روی دندان ها و لثه شما است. پلاک یک ماده چسبناک و بدون رنگ است که می تواند از ناحیه مینای دندان شما تغذیه کند (مینای دندان همان پوشش بیرونی و سخت از دندان است) و منجر به ایجاد حفره بر روی دندان ها شود. اگر به صورت مرتب از شر باکتری پلاک خلاص نشوید، می تواند سختتر و قوی تر شده و به شکل رسوب یا کالکولوس درآید و منجر به بروز بیماری های لثه ای شود.

واقعا دوست ندارید که باکتری های روی دندان تبدیل به رسوب های سخت شوند؟ اینجا دیگر کار بر عهده ملاقات های دندانپزشک خواهد بود. حتی افرادی که در مسواک کردن و نخ دندان کشیدن بهترین هستند نیز نمی توانند به تنهای رسوب های این باکتری را بردارند. دکتر مهیار در وصف این موضوع می گوید:« رسوب های پلاک در واقع چیزی شبیه به لکه و رسوب های پهلوی کشتی است. پس از مدتی باید حتما آنها را با ابزار قدرتمندی بشورید. شما می توانید دندان های خود را به صورت مرتب مسواک بزنید اما گاهی اوقات به ابزار و لوازم قدرتمند و حرفه ای نیاز دارید تا به خوبی دندان های خود را از شر رسوب خلاص کنید».

گذشته از این موضوع، ملاقات منظم دندانپزشک می تواند به شما کمک کند به چیزی بیشتر از سالم نگه داشتن دندان های خود برسید. نشانه های مشکلات و شرایط متغیری نظیر دیابت و کم خونی معمولا در دهان شما بروز پیدا می کنند. در نتیجه اگر دندانپزشک شما در حین ویزیت متوجه مورد خاصی شود شما را به یک متخصص ارجاع می دهد تا به خوبی شرایط بدنی را مورد ارزیابی قرار دهد.

علاوه بر این، ملاقات دندانپزشک می تواند یک تلنگر مثبت برای شما باشد تا هرچه بهتر بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید. قطعا این حس را متوجه شده اید که همیشه پس از تمیز شدن دندان ها و سفیدی آنها، هر کاری خواهید کرد تا وضعیت سالم و تمیزشان را نگه دارید. دندانپزشک ها عاشق چنین چیزی هستند. دکتر محمود رضا نمدچی در این زمینه می گوید که برخی از مراجعه کنندگان پس از گذشت زمان، اشتیاق خود در زمینه بهداشت دهانی را از دست می دهند اما پس از اینکه دوباره به ملاقات دندان پزشک خود می روند دوباره اشتیاق کافی را پیدا خواهند کرد.

اگر به دلیل اضطراب و استرس رفتن به پیش دندان پزشک خود را عقب می اندازید، راه های بسیار زیادی وجود دارد تا این تجربه ترسناک را کاهش دهید.

دکتر نمدچی در همین زمینه پیشنهاد خوبی را ارائه داد: با دندانپزشک خود صحبت کنید. به آن ها در مورد ترس های دهان و دندانی خود بگویید و بخواهید اگر بپرسید که آیا می توانند کاری انجام دهند تا با آنها به خوبی مواجه شد. دندانپزشک ها رقبت زیادی به داشتن وقت های ملاقاتی دارند که منجر به سالم تر شدن شما شود و همچنین عادت های خوب مراقبت دهان و دندان در خانه را به شما گوشزد کنند.

همچنین در نهایت از شما خواهند خواست که برای اجتناب از بیماری و مشکلات جدی هرچه زودتر برای ملاقات بعدی و بررسی وضعیت دهان و دندان ها به مطب بروید. آنها به خوبی می دانند که اگر شما از وقت ملاقات خود حس شکنجه را داشته باشید، احتمالا به زودی بر نخواهید گشت، بنابراین همه آنها یک هدف مشترک دارند و آن هم این است که وقت های ملاقات را تا حد ممکن رضایت بخش سازند. از جمله گزینه های پیشنهادی در این زمینه شنیدن موسیقی با هدفون، استفاده از نیتروس اکسید (گاز خنده) و موارد دیگر است.

و اما یک نکته دیگر: ملاقات منظم دندان پزشک می تواند به شما کمک کند تا تجربه درمانی شما راحت تر و با درد کمتر باشد. با گذر زمان احتمالا میزان آشفتگی و ترس شما کاهش یافته و متوجه خواهید شد که واقعا نیازی به نگرانی وجود داشته است. همچنین تمیز نگه داشتن دندان ها می تواند کمک کند تا جلسات ملاقات بعدی معمولی تر باشند و یا حتی به وقت ملاقات کمتری نیاز داشته باشید.

با رعایت نکات بهداشتی مناسب می توانید پروسه وقت های ملاقات دندانپزشکی خود را بهتر و روان تر کنید چرا که شکل گیری پلاک و رسوب های سخت در این شرایط کمتر خواهد بود. دندان های خود را دو بار در روز و هر بار به مدت دو دقیقه و با خمیر دندان حاوی فلوراید مسواک بزنید. این کار مینای دندان شما را قوی می کند. همچنین هر روز از نخ دندان استفاده کنید. درست است که انجام این کارها آنچنان جالب نیست اما از هر کسی که تجربه عصب کشی دندان را داشته است بپرسید به شما خواهد گفت که یک ذره کوچک از پیشگیری ارزش هزاران درمان و هزینه را دارد.

سالی چند بار باید به دندانپزشک مراجعه کنیم؟
۴٫۷ (۹۳٫۸۵%) ۱۳ votes

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه‌های کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.
برای ادامه پرسش و پاسخ خود فقط از طریق همین سیستم و با همان کد رهگیری اولیه پیگیری نمایید

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
برای ادامه پرسش و پاسخ خود فقط از طریق همین سیستم و با همان کد رهگیری اولیه پیگیری نمایید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فاطمه دوشنبه ۷ اسفند ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ضمن عرض ادب و احترام فراوان از شما تشکر میکنم به دلیل ارائه مطالب ارزنده و مفید.
  سوال داشتم از خدمتتون با توجه به اینکه ساکن شهر کرمان هستم و امکان مراجعه نزد شما دشوار هست با توجه به انواع مختلف از ایمپلنتها چه نوع از ایمپلنت کیفیت بهتری داره و اینکه چجوری متوجه بشم کیفیت ایمپلنت کار شده مناسب هست.
  با تجدید مراتب احترام
  مستدام باشید
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار دوشنبه ۷ اسفند ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام ،ممنون از این همه لطف.
   برای فهمیدن اینکه چه ایمپلنتی از همه بهتره و یا با شرایط فکی شما مناسبت داره باید به چند موضوع مهم توجه داشت. اول اینکه دکتر محترمی که میخوان این کار رو انجام بدهند آیا برند هستند ؟! چون دکتر خوشنام هستند از کالای با کیفیت استفاده میکنند. دوم کشور تولید کننده است که چه کشوری است، کشورهایی مثل آمریکا یا فرانسه یا آلمان و سوییس .... معمولا محصولات کیفی تولید می کنند و در ضمن ایمپلنت که قرار است براتون گذاشته بشه آیا دارای نوآوری هست یا نه. در نهایت شرکت های بیوهورایزن آمریکا ، آی تی آی سوییس ، تیکسوس ایتالیا ، تی بی آر فرانسه و آی دی آی فرانسه برند های معروف تولید ایمپلنت هستند. در واقع ایمپلنتهایی خوب در بازار از این شرکت هاست که ما هم از این دست محصولات استفاده میکنیم.
 • تصویر کاربر رضا جمعه ۱۴ مهر ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آیا در هنگام مراجعه به مطب ها دندانپزشکی در صورتی که به فشار خون بالا مبتلا هستیم باید دندانپزشک را مطلع سازیم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار جمعه ۱۴ مهر ۹۶( 1 سال پیش)
   دادن تاریخچه هر گونه بیماری از جمله بیماری های سیستمیک ( مانند فشار خون بالا ) را باید به اطلاع دندانپزشک خود برسانید تا هنگام درمان با مشکل مواجه نشوید
 • تصویر کاربر امیر شنبه ۵ اسفند ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام حضور اقای دکتر نمدچی و تشکر از اینکه وقت میگذارید برای بالا بردن اگاهی بیماران.
  سوالم این هست که آیا لیزر بافت سخت برای جراحی دندان عقل نهفته وجود دارد؟ و به کجا باید مراجعه کنم؟ ممنونم.
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۵ اسفند ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام و درود بر شما، با توجه به اینکه دندان عقل شما نهفته است باید یک رادیوگرافی سه بعدی به نامه کامبیم سی تی اسکن تهیه شود. بدون این عکس به هیچ عنوان جراحی نکنید. در ضمن لیزر بافت سخت هم هست به نام ERbim YAG .... که در واقع برای بافت سخت و جراحی بافت سخت کاربری دارد. بنده نیز عمل لیزر بافت سخت انجام میدهم فقط همانطور که گفتم قبلش باید اسکن سه بعدی بگیرید.
 • تصویر کاربر طليعه سه شنبه ۷ آذر ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقاي دكتر پسر من ٨ ماهه هست و ٢ دندان مياني پايين و دودندان مياني بالا رو درآورده ولي الان درمورد دندان كناري بالا متوجه حالت كبودي و تيرگي روي ناحيه ملتهب لثه شدم. آيا اين حالت غيرطبيعي و نشاندهنده بيماري يا كيست هست؟ يا ممكنه خودبخود برطرف بشه
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۷ آذر ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام این وضعیت با توجه به شرایط سنی کودک شما غیر طبیعی به نظر نمی رسد لطفا برای تشخیص بهتر یک عکس با دوربین گوشی خودتون بگیرید و و از همین طریق ارسال نمایید.
 • تصویر کاربر mohammadreza سه شنبه ۱۹ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید میخواستم از قیمت روکش های دندان اطلاعاتی داشته باشم (قیمت و امثال آن)
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۹ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام بسته به اینکه چه جنسی باشه قیمت فرق میکنه اگه چینی متصل به فلز باشه ۵۵۰ هزار تومان و اگر تمام سرامیک باشه یا از جنس zirconia باشد، ۱۲۰۰۰۰۰ تومان
 • تصویر کاربر مریم پنجشنبه ۱۶ اسفند ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  دختر من 15 ماهشه دو تا دندون پایینش در امده از بالا هم یکی تقریبا یک ماه پیش درامد ار دیروزه کنار همون انگار لثه ورم زیاد کرده و اویزون شده خیلی نگرانم میترسم مراجعه کنم بگن جراحی لازمه لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۱۶ اسفند ۹۷( 4 ماه پیش)

   سلام مریم عزیز
   لطفا حتما به دندانپزشک اطفال مراجعه کنید
   احتمالا یک جراحی کوچک مورد نیاز است!

 • تصویر کاربر طناز سه شنبه ۱۴ اسفند ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من 30سالمه دندون پروتزی گذاشتم باهاشون خیلی مشکل دارم اول باسقش خیلی اذیتم میکنه میشه برش دارم؟دومین سوالم ی کمی دندونم ترک خرده میشه درستش کرد؟وسوال دیگم اینه که دندون ژله ای بهتره یا معمولی ؟برام شل هستن میشه سفتشون کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۴ اسفند ۹۷( 4 ماه پیش)

   سلام طناز گرامی
   پروتزهای متحرک واقعا برای بیمار مشکل درست می کنند
   و قسمت سقفی انرا نمیشه برداشت
   بسته به میزان استخوان و لثه شما می توان از انواع ژله ای هم استفاده نمود

 • تصویر کاربر میا دوشنبه ۱۳ اسفند ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  برای از بین بردن بوی بد دهان مخصوصا صبح‌ها چه راه حلی جز نخ دندان و مسواک و دهانشویه داریم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار دوشنبه ۱۳ اسفند ۹۷( 4 ماه پیش)

   سلام میا عزیز
   باید معاینه بشین
   ببینیم علت بوی بد منشا دهانی دارد یا غیر دهانی

 • تصویر کاربر علی شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  وقت بخیر
  میخواستم بدونم برای چسباندن روکش دندان چقدر بایدهزینه پرداخت کنم؟
  بنده هرجارفتم گفتن نمیکنیم یا هزنیه خیلی بالا
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 4 ماه پیش)

   سلام علی گرامی
   در صورتی که دندان زیر روکش سالم باشد بسته به تعداد واحد روکش واحدی ۶۰ تا یکصد هزارتومان دریافت میگردد

 • تصویر کاربر ویشکا شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت اقای دکتر
  پسر من ۱۰ ماهه هست و دندان های فک بالایی اش مثل عکس کودک این مقاله روئیده است آیا دندان هایش دارای مشکل هست؟من میترسم دندان هایش به سمت جلو انحراف داشته باشد
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 4 ماه پیش)

   سلام ویشکای عزیز
   در حال حاضر نگران نباشین و زمان بدین تا وضعیت رویشی ایشون ادامه پیدا کنه الان وقت ارزیابی نیست

 • تصویر کاربر فرشته شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر من میخواهم دندانم را بکشم ولی نمیدانم دیابت دارم یا نه خطری ندارد اگر دیابت داشته باشم ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 4 ماه پیش)

   سلام فرشته گرامی
   اگر ریسک وجود دیابت دارین حتما آزمایش بگیرین
   FBS و HBA1c
   این دو مورد را ارزیابی کنین و منو در جریان بزارین

 • تصویر کاربر مجید شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت بخیر

  بنده بمدت دو هفته است که دندان درد گرفتم و همزمان لثه های من هم به خاطر حساسیت متورم شد تا دو روز پیش درد کاهش پیدا کرد ولی سه تا از دندانهای جلوی من بخاطر حساسیت لثه ها لق شدن و این لق شدن رو احساس میکنم ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید که چیکار باید انجام بدهم با تشکر و سپاس از شما
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 4 ماه پیش)

   سلام مجید گرامی
   لق شدن دندان عوامل زیادی داره
   اگر بیماری لثه باشه بسته به تخریب درمان های متفاوتی داره
   برای اینکار با یک پریودنتیست مشورت کنین یا تشریف بیارین مطب من تا مسیر درمان رو هموار کنم

 • تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۹ اسفند ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دندان عقل فک پایین سمت چپ پر کر دم نزدیک به دو هفته است ولی فکم حدود 2 cm باز می شه پیش دکتر معالج رفتم قرص دیازپام 2 ومتو کاربامول داد ولی کماکان به همان حالته غدا تو دهان انداختن مشکل دارم ودرد اولیه در حال جویدن دارم لطفا رهنمای کنید تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۹ اسفند ۹۷( 4 ماه پیش)

   سلام
   چند حالت میتونه این وضعیت رو ایجاد کنه
   ۱ جای تزریق بی حسی دندان پرشکی
   ۲ عفونت
   احتمال عفونت صفر است
   پس جای تزریق بی حسی که بهش میگن تریسموس ( منطقه را گرم نگه دارین و با حرکات فیزیولوژیک کم کم فک رو باز کنین و از مسکن های NSAID مثل بروفن یا دیکلوفناک هم استفاده کنین)

 • تصویر کاربر Yasin دوشنبه ۶ اسفند ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ببخشین میشه یه چسب خوب بهم معرفی کنین
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار دوشنبه ۶ اسفند ۹۷( 4 ماه پیش)

   سلام یاسین
   در صورتی که در بازار موجود باشه
   چسب یا به عبارت درست سمان
   فوجی سم عالیه
   البته باید بفرمایین برای چه کاری میخواهین تا دقیق بگم

 • تصویر کاربر الهام یکشنبه ۵ اسفند ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید. من سه روز است دندان عقل نهفته م رو جراحی کردم‌ ورم خوابیده ولی دردش همچنان ادامه داره. غیر عادیه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار یکشنبه ۵ اسفند ۹۷( 4 ماه پیش)

   سلام
   بسته به اینکه‌جراحی چقدر سخت باشه ( دندان عقل نهفته در نسج سخت ) درد و ورم بیشتره)
   تا سه روز و کمی بیشتر هم مورد غیر عادی نیست

 • تصویر کاربر لیلا شنبه ۴ اسفند ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر. ایا بعد از کورتاژ لثه احتمال لق شدن دندان ها وجود دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۴ اسفند ۹۷( 4 ماه پیش)

   سلام
   نه امکان نداره احتمالا دلیل دیگه ای داره
   برای بررسی کاملتر لطفا تصویر رادیوگرافی فکتون را برام ارسال کنین

 • تصویر کاربر شهره چهارشنبه ۱ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام ۷ روز است دندان عقل پایین را کشیده ام هرروز دردش بیشتر می شود از امروز هم دندانهای ردیف بالا هم درد می کند در داخل حفره استخوان سفید دیده میشود آیا آن استخوان فک هست؟یا ریشه ی دندان عقل؟درد دندان ها را چکار کنم متشکرم از راهنمایی تان
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار چهارشنبه ۱ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش)

   سلام شهره
   در داخل حفره با توجه به مطلبی که فرمودین معمولا دو حالت احتمالش هست یک ریشه دندان که احتمالش کمه دو سفیدی استخوان فک که احتمالش زیاده
   در چنین شرایطی رادیوگرافی فک دقیق مشخص میکنه که واقعا کدام یک از این دو حالت است
   در مورد درد دچار حفره خشک شدین که با دارو خیلی قابل کنترل نیست به دندان پزشک مراجعه کنین و درمان حفره خشک یا dry socket را پیش بگیرن

 • تصویر کاربر سپیده جمعه ۲۶ بهمن ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید. پسرمن ۹ماهشه و از ۱ماه پیش دندون بالایی نیش زده و تا امروز ک کل خط دندون اومده بیرون. ولی از دیروز دور دندون پسرم یک پوست زرد هست. شبیه ی آفته بزرگه. میخاستم بدونم این مسعله طبیعیه یا مشکلی پیش اومده؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار جمعه ۲۶ بهمن ۹۷( 5 ماه پیش)

   سلام سپیده
   آیا این پوسته با درد است یا خیر
   ترشح دارد؟
   در صورت اینکه علائم بالا را ندارد لطفا با گاز استریل رعایت بهداشت را برای کودکان به جا اورین

 • تصویر کاربر مرضیه پنجشنبه ۲۵ بهمن ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  آیااگرخودمان روکش را بچسبانیم عفونت ایجاد نمیشود؟چراروکش دندان ایمپلنتی که موقت چسبانده شده مدام بیرون میاید؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۲۵ بهمن ۹۷( 5 ماه پیش)

   سلام
   یادتون باشه روکش توسط سمان چسبانده می‌شود نه توسط چسب
   پس با چسباندن شما روکش آسیب می بیند
   در ضمن احتمال میدم گیره زیره روکش کم باشد که مدام جدا می‌شود

 • تصویر کاربر Ella جمعه ۲۶ بهمن ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام...من الان پنج يا شش ماهه فكم گير ميكنه دردم ميكنه گوش دردم تازگيا بهش اضافه شده...دكتر رفتم اصلا فايده نداشته...چيكار كنم?توگوگلم فقط يا نوشته حوله گرم بذار يا برو دكتر...ك هيچكدوم فايده نداره...
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار جمعه ۲۶ بهمن ۹۷( 5 ماه پیش)

   سلام
   چند سالتون هست ؟
   آیا سابقه ورزش
   ضربه تصادف تو صورت دارین ؟

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر