لیزر دایود

لیزر دایود چیست ؟!

دایود یک ماده ی فعال جامد است که متشکل از کریستال های نیمه هادی ترکیب شده از عناصر گالیوم، آرسنید وایندیوم می باشد.دو طول موج در دسترس برای اعمال دندان پزشکی،۸۱۰ نانومتر برای ماده فعال آلومینیوم و ۹۸۰ نانومتر در ماده ی فعال مرکب ایندیوم موجود می باشد که در نزدیک طیف غیر یونیزان غیر مرئی مادون قرمز قرار میگیرد.

انتقال اشعه لیزر دایود از طریق کابل فیبر نوری شیشه آیی به راحتی انجام پذیر می باشد. این نوع از لیزر با توجه به طول موج مناسب در صورتی که نوک فیبر نوری در تماس با بافت نرم قرار گیرد گزینه ی مناسبی در جهت جراحی های بافت نرم خواهد بود,چرا که طول موج های لیزر دایود در بافت های حاوی رنگدانه به راحتی جذب شده هموستاز مناسبی (بند آمدن خون ریزی) را در منطقه ی جراحی خواهیم داشت .

توانایی بافت دندان در جذب لیزرهای دایود بسیار اندک است/لذا به راحتی میتوان جراحی های بافت نرم را حتی در مجاورت با مینا .عاج و سمان به ضریب ایمنی بالا انجام دهیم.یکی از مزایای اصلی لیزر دایود اندازه ی کوچک دستگاه و قابل حمل بودن آن میباشد.

لیزر دایود یک لیزر عالی به منظور جراحی های بافت نرم می باشد که قادر است همزمان با ایجاد برش لخته مناسبی در ناحیه ی لثه و مخاط ایجاد نماید و حتی میتوان ازاین نوع لیزر جهت دبریدمان و جرم گیری های زیر لثه ای استفاده نمود.

۴.۷/۵ - (۴ امتیاز)
۴.۷/۵ - (۹ امتیاز)

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که بهترین تجربه مرور مطالب در وب سایت ما به شما ارائه می گردد. اگر همچنان به استفاده از این سایت ادامه دهید فرض می کنیم که با این امکان مشکلی ندارید و راضی هستید. می پذیرم