ترمیم دندان شکسته یا لب پر شده

ممکن است در حال خورد کردن یخ یا یک آبنبات محکم در دهان خود باشید که ناگهان تکه ای سخت را حس می کنید که ذوب نشده و یا حل نمی شود. برای فهمیدن این که چه چیزی است کمی نگران می شود؛ این چیزی نیست جز تکه ای شکسته از دندان شما.

با این که مینای دندان که اطراف آن را پوشانده است بسیار سخت است و بیشترین مواد معدنی بدن نیز در همین بخش وجود دارد، قدرت آن محدودیت های خاص خود را دارد. زمین خوردن، ضربه به دهان و یا گاز زدن چیز سخت و محکم – به خصوص اگر دندانی در حال حاضر تا حدی پوسیدگی داشته باشد – می تواند منجر به شکستن و یا لب پر شدن دندان شود. اگر متوجه شدید که یکی از دندان های شما با این مشکل مواجه شده است آرامش خود را حفظ کنید. دندانپزشک شما راه های زیادی پیش روی خود دارد که بتواند به کمک آن ها مشکلتان را برطرف کند.

چگونه مراقب یک دندان شکسته یا لب پر شده باشیم :

اگر دندان شما شکسته ، لب پر شده و یا ترک خورده باشد، باید هر چه زودتر به دندانپزشک مراجعه کنید. در غیر این صورت ممکن است آسیب دندان شما بیشتر و بیشتر شود و مشکل عفونت پیدا کند و در نهایت آن دندان را از دست خواهید داد.

همچنین سعی کنید از اقدامات زیر جهت خود مراقبتی مربوط به دندان آسیب دیده استفاده کنید:

 • اگر حس می کنید دندان شما دردناک است، از استامینوفن یا دیگر مسکن های متداول استفاده کنید. دهان خود را با آب نمک شست و شو دهید.
 • اگر این شکستگی منجر به ایجاد لبه تیز در دندان شده است، به کمک پارافین وکس یا آدامس بدون شکر آن را بپوشانید تا دندان شما و یا ناحیه داخل لب و گونه ها را با آسیب مواجه نکند.
 • اگر باید حتما غذا بخورید، از غذاهای نرم استفاده کنید و از گاز زدن غذا با دندان شکسته خود اجتناب کنید.

درمان مربوط به یک دندان شکسته یا لب پر شده به میزان شدت آسیب آن بستگی دارد. اگر فقط تکه کوچکی از مینای دندان شکسته باشد، ترمیم مربوطه می تواند به سادگی و در یک جلسه معاینه انجام شود. اما یک دندانی که به شدت آسیب دیده و شکسته شده باشد احتمالا به پروسه های درمانی طولانی تر و همچنین گرانتری نیاز خواهد داشت. در این جا چند گزینه و راه پیش روی دندانپزشکان جهت درمان یک دندان شکسته یا لب پر شده را آورده ایم:

پر کردن دندان با پروتز یا باندینگ :

اگر دندان شما لب پر شده باشد و یا بخش کوچکی از مینای دندان کنده شده باشد، دندانپزشک شما احتمالا به کمک پر کردن با پروتز دندانی مشکل را برطرف می کند. اگر این ترمیم مربوط به یکی از دندان های جلو باشد که در خنده شما دیده می شود، دندانپزشک شما از پروسه ای به نام باندینگ استفاده می کند که در آن از رزین کامپوزیت هم رنگ دندان ها استفاده خواهد شد.

پر کردن دندان با پروتز یا باندینگ
پر کردن دندان با پروتز یا باندینگ

– باندینگ چیست :

باندینگ یک پروسه ترمیم ساده است که معمولا برای انجام آن نیازی به بی حس کردن دندان ندارید. برای باند کردن یک دندان، دندانپزشک شما ابتدا سطح روی آن را به کمک یک مایع یا ژل سخت می کند و سپس ماده مربوط به باندینگ را بر روی دندان قرار خواهد داد. سپس پزشک مربوطه از مواد چسبنده خاصی استفاده می کند که همراه با رزین هم رنگ دندان ها به سطح مربوطه می چسبد. پس از حالت دادن به ماده مربوطه در این پروسه به جهت رسیدن به ظاهر یک دندان طبیعی، دندانپزشک از یک نور لیزر مخصوص برای سخت کردن مواد استفاده خواهد کرد.

تاج دندان یا دنتال کپ :

اگر تکه بزرگی از دندان بشکند و یا دندان مربوطه تا حد زیادی پوسیده باشد، دندانپزشک شما ممکن است ناحیه مربوطه را صاف کرده و سپس آن را به کمک یک تاج دندان بپوشاند. این تاج یا سرپوش دندان می تواند علاوه بر محافظت از دندان، به بهبود زیبایی آن نیز کمک شایانی کند.

تاج های دندان دائمی ممکن است از جنس فلز، پورسلین همراه با فلز، تمام رزین یا تمام سرامیک ساخته شوند. انواع مختلف تاج های دندان دارای مزایای خاص و متفاوتی هستند. تاج های دندان تمام فلزی از همه قوی تر هستند. تاج های رزین و پورسلین را می تواند به نحوی طراحی کرد که کاملا شبیه به دندان های طبیعی فرد باشند.

تاج های دندان – روکش دندان – قیمت روکش دندان

اگر کل ناحیه بالایی دندان شکسته و یا لب پر شده باشد اما ریشه هنوز در جای خود قرار داشته باشد، دندانپزشک یا اندودنتیست (دندانپزشکی که تخصصش در عصب کشی است) ممکن است بخواهد درمان عصب کشی را انجام داده و یک سوزن را در داخل کانال مربوطه قرار دهد و سپس به اندازه کافی ساختار بر روی آن قرار دهد که بتواند تاج دندانی که ساخته شده است را بر رویش سوار کند.

استفاده از تاج دندان معمولا به دو جلسه درمانی در مطب دندانپزشک نیاز دارد. در حین اولین جلسه، دندانپزشک شما ممکن است بخواهید تصاویر ایکس ری تهیه کند تا به کمک آن ها ریشه های دندان و استخوان اطراف آن را مورد بررسی قرار دهد. اگر مشکلات بیشتر و اضافه ای در این مرحله شناسایی نشوند، دندان شما و لثه اطراف آن بی حس خواهد شد. سپس به اندازه کافی از ساختار باقی مانده دندان حذف میشود تا جای کافی برای قرار دادن تاج دندان فراهم گردد.

اگر در اثر شکستگی یا لب پر شدن بخش قابل توجهی از دندان جدا شده باشد، دندانپزشک شما می تواند از مواد پر کردنی و پروتز جهت ساختن ساختار دندان استفاده کند تا بتواند به این وسیله پیش زمینه را برای قرار گرفتن تاج دندان آماده کند. سپس وی از یک ماده خاص شبیه بتونه استفاده می کند یک طرح شبیه به دندانی که قرار است تاج را دریافت کند و دندان سمت مقابل آن ایجاد خواهد کرد ( همان دندانی که هنگام گاز زدن بر رویش قرار می گیرد). سپس این نمونه ها به آزمایشگاه فرستاده می شوند تا تاج دندان در آنجا ساخته شود. علاوه بر این دندانپزشک از یک تاج دندان موقت از جنس فلز باریک و یا آکریلیک استفاده می کند.

در حین جلسه دوم معاینه توسط پزشک، که معمولا دو الی سه هفته پس از جلسه اول است، دندانپزشک شما ابتدا تاج دندان موقت را خارج می کند و جایگیری مناسب تاج دندان جدید و دائم را در دهان شما تست خواهد کرد تا در نهایت آن را قرار دهد.

با این حال برخی از مطب های دندانپزشکی دارای یک تکنولوژی خاص هستند که به آن ها اجازه می دهد بدون نیاز به جلسه ثانوی در همان جلسه اولیه و بدون نیاز به ساخت تاج موقت و نمونه دندان، تاج نهایی را طراحی و جایگذاری کنند.

روکش های ونیر دندان :

اگر یک دندان در ناحیه جلو شکسته یا لب پر شده باشد، یک روکش ونیر دندان می تواند کمک کند تا شکلی کامل و سلامت را به دست آورد. روکش ونیر دندان یک پوسته باریک از پورسلین یا رزین کامپوزیت هم رنگ دندان ها است که ناحیه جلوی دندان را پوشش می دهد ( درست مثل ناخن ها که ناحیه جلوی انگشتان را می پوشانند. ناحیه مربوط به قسمت شکسته شده دندان در روکش های ونیر ضخیم تر از سایر بخش ها است.

برای آماده کردن دندان، دندانپزشک شما ابتدا بین ۰٫۳ الی ۱٫۲ میلی متر از مینای روی آن را می تراشد. سپس وی یک نمونه از دندان شما طراحی می کند تا به آزمایشگاه مخصوص دهان و دندان بفرستد که در آن جا روکش ونیر ساخته می شود. پس از این که روکش نهایی آماده شد، معمولا این پروسه بین یک تا دو هفته به طول می انجامد، باید دوباره به سراغ دندانپزشک بروید تا آن را در جای خود قرار دهد.

برای جایگذاری روکش ونیر، دندانپزشک شما ابتدا سطح دندان مربوطه را با یک مایع سخت می کند. سپس یک چسب مخصوص دندان در آن جا ققرار می گیرد و در نهایت روکش ونیر بر روی دندان جای گذاری می شود. پس از قرار گرفتن روکش ونیر بر روی دندان، دندانپزشک از یک نور مخصوص برای فعال کردن مواد شیمیایی درون چسب استفاده می کند تا به خوبی سخت شود.

درمان عصب کشی :

اگر یک دندان لب پر شده و یا بشکند و پالپ درون آن به شکل قابل توجهی در معرض بیرون قرار گیرد، باکتری های درون دهان می توانند وارد ناحیه مربوطه شده و آنجا را عفونی کنند. برای آن هایی که نمی دانند باید بگوییم که پالپ به ناحیه درونی دندان گفته می شود که ریشه های اعصاب و رگ های خونی در آنجا تجمیع شده اند. اگر دندان شما با درد همراه است، تغییر رنگ داده است و یا نسبت به گرما حساس است، پالپ آن احتمالا آسیب دیده و یا با مشکل مواجه شده است.

بافت پالپ ممکن است از بین برود و اگر از آن جا حذف نشود، احتمال عفونی شدن دندان وجود دارد که در نهایت باید دندان را بکشید. درمان عصب کشی شامل برداشتن پالپ مرده درون دندان، تمیز کردن کانال اعصاب و سپس پوشاندن آن می شود.

درمان عصب کشی ممکن است توسط دندانپزشک های عمومی و یا متخصص که به آن ها اندودونتیست می گویند انجام شود. بیشتر درمان های عصب کشی به اندازه درمان های پوسیدگی دندان با درد همراه هستند و نه بیشتر. در بیشتر موارد، دندان باقی مانده باید با یک تاج مخصوص پوشیده شود تا از دندان تضعیف شده فرد محافظت کند.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه‌های کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.
هزینه ثبت سوال 8000 تومان
برای ادامه پرسش و پاسخ خود فقط از طریق همین سیستم و با همان کد رهگیری اولیه پیگیری نمایید

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
برای ادامه پرسش و پاسخ خود فقط از طریق همین سیستم و با همان کد رهگیری اولیه پیگیری نمایید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فاطمه دوشنبه ۷ اسفند ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ضمن عرض ادب و احترام فراوان از شما تشکر میکنم به دلیل ارائه مطالب ارزنده و مفید.
  سوال داشتم از خدمتتون با توجه به اینکه ساکن شهر کرمان هستم و امکان مراجعه نزد شما دشوار هست با توجه به انواع مختلف از ایمپلنتها چه نوع از ایمپلنت کیفیت بهتری داره و اینکه چجوری متوجه بشم کیفیت ایمپلنت کار شده مناسب هست.
  با تجدید مراتب احترام
  مستدام باشید
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار دوشنبه ۷ اسفند ۹۶( 2 سال پیش)
   سلام ،ممنون از این همه لطف.
   برای فهمیدن اینکه چه ایمپلنتی از همه بهتره و یا با شرایط فکی شما مناسبت داره باید به چند موضوع مهم توجه داشت. اول اینکه دکتر محترمی که میخوان این کار رو انجام بدهند آیا برند هستند ؟! چون دکتر خوشنام هستند از کالای با کیفیت استفاده میکنند. دوم کشور تولید کننده است که چه کشوری است، کشورهایی مثل آمریکا یا فرانسه یا آلمان و سوییس .... معمولا محصولات کیفی تولید می کنند و در ضمن ایمپلنت که قرار است براتون گذاشته بشه آیا دارای نوآوری هست یا نه. در نهایت شرکت های بیوهورایزن آمریکا ، آی تی آی سوییس ، تیکسوس ایتالیا ، تی بی آر فرانسه و آی دی آی فرانسه برند های معروف تولید ایمپلنت هستند. در واقع ایمپلنتهایی خوب در بازار از این شرکت هاست که ما هم از این دست محصولات استفاده میکنیم.
 • تصویر کاربر رضا جمعه ۱۴ مهر ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آیا در هنگام مراجعه به مطب ها دندانپزشکی در صورتی که به فشار خون بالا مبتلا هستیم باید دندانپزشک را مطلع سازیم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار جمعه ۱۴ مهر ۹۶( 2 سال پیش)
   دادن تاریخچه هر گونه بیماری از جمله بیماری های سیستمیک ( مانند فشار خون بالا ) را باید به اطلاع دندانپزشک خود برسانید تا هنگام درمان با مشکل مواجه نشوید
 • تصویر کاربر امیر شنبه ۵ اسفند ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام حضور اقای دکتر نمدچی و تشکر از اینکه وقت میگذارید برای بالا بردن اگاهی بیماران.
  سوالم این هست که آیا لیزر بافت سخت برای جراحی دندان عقل نهفته وجود دارد؟ و به کجا باید مراجعه کنم؟ ممنونم.
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۵ اسفند ۹۶( 2 سال پیش)
   سلام و درود بر شما، با توجه به اینکه دندان عقل شما نهفته است باید یک رادیوگرافی سه بعدی به نامه کامبیم سی تی اسکن تهیه شود. بدون این عکس به هیچ عنوان جراحی نکنید. در ضمن لیزر بافت سخت هم هست به نام ERbim YAG .... که در واقع برای بافت سخت و جراحی بافت سخت کاربری دارد. بنده نیز عمل لیزر بافت سخت انجام میدهم فقط همانطور که گفتم قبلش باید اسکن سه بعدی بگیرید.
 • تصویر کاربر طليعه سه شنبه ۷ آذر ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقاي دكتر پسر من ٨ ماهه هست و ٢ دندان مياني پايين و دودندان مياني بالا رو درآورده ولي الان درمورد دندان كناري بالا متوجه حالت كبودي و تيرگي روي ناحيه ملتهب لثه شدم. آيا اين حالت غيرطبيعي و نشاندهنده بيماري يا كيست هست؟ يا ممكنه خودبخود برطرف بشه
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۷ آذر ۹۶( 2 سال پیش)
   سلام این وضعیت با توجه به شرایط سنی کودک شما غیر طبیعی به نظر نمی رسد لطفا برای تشخیص بهتر یک عکس با دوربین گوشی خودتون بگیرید و و از همین طریق ارسال نمایید.
 • تصویر کاربر mohammadreza سه شنبه ۱۹ دی ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید میخواستم از قیمت روکش های دندان اطلاعاتی داشته باشم (قیمت و امثال آن)
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۹ دی ۹۶( 2 سال پیش)
   سلام بسته به اینکه چه جنسی باشه قیمت فرق میکنه اگه چینی متصل به فلز باشه ۵۵۰ هزار تومان و اگر تمام سرامیک باشه یا از جنس zirconia باشد، ۱۲۰۰۰۰۰ تومان
 • تصویر کاربر شادي یکشنبه ۱۹ اسفند ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  آيا داروي بيحسی در دندانپزشكی ممكنه باعث حساسيت بشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار یکشنبه ۱۹ اسفند ۹۷( 1 سال پیش)

   سلام بانو شادی
   بله در بعضی موارد ایجاد حساسیت میکنه که شدت آن در افراد مختلف متفاوت است

 • تصویر کاربر امیر دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام . چند روز است که روکش دندانم کنده شده است و با توجه به تعطیلی مطب های دندانپزشکی نمی دانم چه باید انجام دهم . منون اگر راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام امیر عزیر
   روکش را در یک ظرف تمییز سیو کنین مراکز دندانپزشکی که زیر نظر بهداشت هست در شرایط استریل میتوانند برای شما بچسبانن

 • تصویر کاربر hadi پنجشنبه ۲۲ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  با توجه به مشکلات کرونا مطب بازه یا تعطیل ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۲۲ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)

   با سلام، با توجه به دستور وزارت بهداشت . مطب تا اطلاع ثانویه تعطیل است

 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  40ساله هستم دندان شیری ام لق شده با توجه ب شرایط فعلی ووجود کرونا امکان مراجعه ندارم
  چطور میتوانم دندان را تا آرام شدن اوضاع نگه دارم؟
  آیا چسبی یا چیزی دیگری وجود دارد؟
  لطفا معرفی کنید؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام محمد‌عزیر
   با چسب این مشکل رفع نمیشه
   باید تحت تماس یا اصطکاک قرار نگیرد در ضمن بهداشت مناسب ودر صورت درد یک مسکن کار را راحت تر میسازد

    

 • تصویر کاربر محمدرضا چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر لثه بنده چند روزی هست آبسه کرده و اینکه با بحث ویروس کرونا امکان مراجعه به دندانپزشکی وجود نداره با مشاوره داروساز از مترونیدازول و آموکسی سیلین استفاده کردم اما بهتر نشده ممنون میشم راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام
   این یک ابسه ساده هست در حال حاضر با داروی اموکسی و‌مترو و دهان شویه به مرور کنترل میشود
   نه درمان فعلا با همین داروها کنترل کنین تا محدودیت رجوع به مطب رفع شه

 • تصویر کاربر ایمان چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب
  یک هاله سیاه روی این دندون دیدن آیا مسئله هاد و جدی هست؟ و برای رفعش چه میشه کرد.
  با تشکر
  1. تصویر کاربر ایمان یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 3 هفته پیش)
   من الان اینجا یه عکس میفرستم.
  2. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)

   با سلام
   با یک جرمگیری سالم از طریق دستگاه ایرفلو براحتی رفع میشود

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر افشین چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام من امروز رفتم دندانم راعصب کشی کنم ولی بخاطر عفونت روی دندانم دوا گذاشت وبعد من یه سیگار کشیدم الان زبانم یکم سیاه شده آیا طبیعی هست ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار دوشنبه ۵ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام جناب افشین نصیری
   در صورت امکان عکس زبانتون را ارسال کنین
   هر چند چیزه خاصی به نظر نمی اید

  2. تصویر کاربر افشین دوشنبه ۵ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش)
   ممنون
  3. تصویر کاربر افشین دوشنبه ۵ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش)
   ممنون
  4. تصویر کاربر افشین سه شنبه ۶ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش)
   تشکر
  5. تصویر کاربر افشین سه شنبه ۶ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش)
   تشکر
  6. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)

   مشکل خاصی نیست
   معمولا این عارضه ها از قبل وجود داشتن ولی شما به ظاهر تازه دقت نمودین در مجموع با مسواک روی زبان اگر رفع نشد به من اطلاع بدین

  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر ازادنیا شنبه ۳ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خوب هستید من ۵ روز پیش عصب کشی کردم روز اول دوم تقریبا درد کم روزی دو تا مسکن خوردم از روز سوم درد شدید شده روزی ۴ تا ۵ تا مسکن میخورم ، هر سه ساعت درد شدید شروع میشه به دکترم گفتم میگه طبیعیه ولی بار اول این اتفاق میافته همیشه عصب کشی میکنم تا دو روز درد میگیره بعد خوب میشه
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۳ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش)

   درد بعد از عقب کشی معمولا دردیست طبیعی به ان PAA گفته میشود بشرطی که عفونی نباشد
   در مجموع با استفاده از یک امپول پیروکسیکام و یک‌امپول دگزامتازون این مشکل رفع میشود به شرطی که‌مشکل قلبی فشار خون و دیابت نداشته باشین

 • تصویر کاربر هاني چهارشنبه ۱۴ اسفند ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلاك دكتر گفتيد عكس واضح تر بفرستم من دندان عقلم را كشيدم دندان بغلش را هم پر كردم.همان شب لكه سفير روي لثم ضاهر شد دكتر يك ماه نرفته خيلي نگرانم اينم بگم جراحي دندان عقلم افتضاح بد بود.
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار دوشنبه ۲۸ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام
   ایا با فشار دادن از ان منطقه چرک خارج میشه؟

  2. تصویر کاربر هاني دوشنبه ۲۸ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام خیر دکتر اصلا چرک نداره.الان مسطح شده.
  3. تصویر کاربر هاني دوشنبه ۲۸ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش)
   اقای دکتر به نظر شما خطرناک.اخه خود به خود به وجود نیامد بعد کار دندانپزشکی امد😔
  4. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار چهارشنبه ۳۰ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام مجدد
   نه اصلا نمیتونه خطرناک باشه

  5. تصویر کاربر هاني پنجشنبه ۱ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش)
   دکتر جان خدا عمرت بده درمان چیست؟میشه بیام پیشتون لیزر کنم؟
  6. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۳ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام هانی عزیز
   مدتی صبر فرمایین بهد تشریف بیارین جهت معاینه چون اکثر مواقع این گونه از عارضه ها خود کنترل هستن

  7. تصویر کاربر هاني یکشنبه ۴ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش)
   دکتر ببخشید آنقدر سوال پرسیدم الان داره دو ماه میشه ایراد نداره ؟خودش خوب میشه؟
  8. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار چهارشنبه ۱۴ اسفند ۹۸( 3 هفته پیش)

   جهت آرامش و بررسی بیشتر میتوانید برای معاینه مراجعه نمایید

  9. نمایش سایر 7 پاسخ
 • تصویر کاربر هاني دوشنبه ۲۸ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دكتر من دومين بار پيام ميدم گفتيد عكس با كيفيت بفرس ممنون ميشم جواب بدين.من دندان عقلم را كشيدم دندان بغلش را پر كردم لكع سفيد همان شب همان طرف لثم زد يك ماه دكتر نميره اخه اين چيه خيلي ميترسم
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار دوشنبه ۲۸ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام
   ایا با فشار دادن از ان منطقه چرک خارج میشه؟

 • تصویر کاربر رُز دوشنبه ۲۸ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خسته نباشید
  متاسفانه برای روکش به دکتری مراجعه کردم که تراش در حد غیر مجاز روی دندان من انجام داد که تقریبا دندونی برام نگذاشت؛ روکشم دو ماه دوام نیاورد و در آمد, باز چسپوند ولی باز بعد سه ماه دراومده!!! به دکتری دیگری مراجعه کردم, ایشون گفتند باید از همون دندون عکس بگیری؛ گفت ریشه سالمه یا باید جراحی افزایش طول تاج انجام بدی پر بشه و روکش مجدد یا دندون بکشی و ایمپلنت کنی!!!حالا با توجه به این ریشه سالمه آیا لزوم به ایمپلنت هست؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار دوشنبه ۲۸ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام رز عزیز
   اگر امکان جراحی افزایش طول تاج وجود دارد
   حتما انجام بدین چون با این کار معمولا گیر کار بیشتر شده و روکش ثبات بهتری خواهد داشت

 • تصویر کاربر هانی چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دكتر من دندان عقلم را جراحي كردم و دندان بغلش را پر كردم شبش يه چيز سفيد روي لثم زد بعد سه هفته از بين نرفته فقط جمع شده عكس اول و دوم را ميفرستم نظر شما چيه خيلي نگرانم
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام، لطفا عکس با کیفیت تری بفرستید

 • تصویر کاربر سلما جمعه ۱۱ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخير
  روكش دندان شماره ٥ بالا همراه با ماده داخل آن درآمده، سوالم اينكه چيكار ميشه كرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار جمعه ۱۱ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام سلما عزیز
   با پستش در امده در صورتی که دندان زیر نشکسته باشه میشه دوباره چسباند

 • تصویر کاربر سمیرا شنبه ۵ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من چند وقت پیش از شما سوالی پرسیدم راجع به بیماری همسرم و گفتم لب بالاییش هرچند وقت یکبار دچار تورم میشه بدون درد و ترک و خونریزی در انگلیس از لبش نمونه برداری کردن و گفتن گرانولوماتوز دهانی هست. شما جواب منو دادید الان سوال من اینه آیا این یک نوع سرطان هست؟واگر نه امکان بهبودی هست یا خیر یا موقته فقط؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۵ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام سمیرای عزیز
   عارضه های گرانولوماتوز اورو فشال درمان قطعی نداره فقط در مواردی قابل کنترل شدن هست ولی در اغلب موارد درمان قطعی شناخته نشده است
   چون عامل ایجاد کننده اش گمنام می ماند

 • تصویر کاربر میثم شنبه ۵ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر .دکتر من چند وقتی هس در ناحیه کناره های زبان زیر زبان کندیلوما دارم و مبتلا هستم و در ازمایشی که دادم اچ پی وی ۳۱ ۳۹ در داخل دهان دارم و زیرزبانم متورم شده ...عکسهایی براتون میفرستم میخواستم بدونم درمان میشه ایا؟ و هزینش به چه صورته؟ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۵ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام میثم عزیز
   در دندان پزشکی تخصصی هست به نام تخصص تشخیص و درمان بیماری های دهان و دندان به این تخصص مراجعه نمایین

درحال دریافت اطلاعات

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که بهترین تجربه را در وب سایت ما به شما ارائه می کنیم. اگر همچنان به استفاده از این سایت ادامه دهید فرض می کنیم که با این امکان مشکلی ندارید و راضی هستید. می پذیرم

پرسش از دکتر