اصلاح لبخند لثه ای (لثه نمایان) با نوروتوکسین بوتاکس

Botox and Gummy Smile

درمان بیمارانی که هنگام خندیدن لثه نمایان دارند با بکار بردن نوروتوکسین بوتاکس

یکی از معضلات بیماران گرامی مراجعه کننده مطب دندانپزشکی ، پیدا بودن لثه این بیماران به هنگام خندیدن می باشد، در بعضی موارد این وضعیت آنقدر آزار دهنده برای بیمار بوده طوری که بیمار نه تنها موقع خندیدن دست خود را جلوی دهان قرار داده بلکه در برخی موارد دچار مشکلات روحی روانی هم میگردد.این بیماران را از این به بعد بیماران گامی اسمایل Gummy Smile (بیمارانی که موقع خندیدن لثه آنها بیش از حد نمایان میگردد) مینامیم.
اولین سوألی که در اینگونه موارد به ذهن بیماران خطور میکند این است که بعد از تزریق نوروتوکسین بوتاکس ، ظاهر بیمار چگونه میشود؟ برای رسیدن به جواب اول باید دید که چه بیمارانی کاندید تزریق نوروتوکسین بوتاکس هستند؟

۱- ارزیابی تاریخچه اجتماعی فرد:

در صورت امکان ،بررسی شغل و فعالیت های اجتماعی فرد ،از قبیل ،هنرپیشگی،خوانندگی،سخنگوی روابط عمومی شرکت ها و نمایندگی های معتبر وموسیقیدان ها،که در این صورت تزریق توأم با احتیاط صورت میگیرد.

۲- نمایان شدن لثه در هنگام خندیدن همراه با:

گامی اسمایل Gummy Smile همراه با خط خنده عمیق که کاندید تزریق نوروتوکسین بوتاکس برای کاهش خط خنده و کاهش نمای پیدا شدن لثه هنگام خندیدن میگردد.
گامی اسمایل Gummy smile همراه با خط خنده صاف که به هیچ وجه کاندید تزریق نوروتوکسین بوتاکس نمی باشند.

۳-کسانی که خنده غیر قرینه و یکطرفه دارند:

در این حالت در صورت تزریق ،قبل از انجام هر کاری به بیمار توضیح داده شود.

۴-ارزیابی بیمار در زمانی که لب در حالت استراحت است:

در چنین شرایطی در صورت نمایان دندانهای خرگوشی قدام فک بالا، کاندید تزریق نوروتوکسن بوتاکس می باشد.

 

قبل و بعد - درمان بیمارانی که هنگام خندیدن لثه نمایان دارند با بکار بردن نوروتوکسین بوتاکس
قبل و بعد – درمان بیمارانی که هنگام خندیدن لثه نمایان دارند با بکار بردن نوروتوکسین بوتاکس

برای تزریق بوتاکس معمولأ بی حسی مورد نیاز نمی باشد و در صورت نیاز مانعی هم وجود ندارد.ناحیه تزریق به صورت قرینه و دو طرفه در مجاورت پره های بینی ،بوده و نتیجه تزریق پس از یک هفته قابل ارزیابی است.

۵/۵ - (۴ امتیاز)
۴.۸/۵ - (۱۰ امتیاز)

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که بهترین تجربه مرور مطالب در وب سایت ما به شما ارائه می گردد. اگر همچنان به استفاده از این سایت ادامه دهید فرض می کنیم که با این امکان مشکلی ندارید و راضی هستید. می پذیرم