چهار درمان خانگی آبسه دندان

هنگامى که در دهان خود دچار دردهاى جدى مى شوید، ممکن است دچار آبسه دندانى و یا التهاب قارچى در لثه یا دندان شده باشید.

آیا هیچ درمان خانگى براى ابسه دندان وجود دارد که احساس ناراحتى شما را کاهش دهد، در حالى که منتظر هستید تا روز ملاقات با متخصص دندانپزشکتان سر برسد؟

چند گزینه وجود دارند تا درد شما را کاهش دهند، اما درمان هاى خانگى به صورت ریشه اى مشکل را حل نمى کنند و احتمالا باعث درمان آبسه هم نمى شوند.

در حقیقت، درمان هاى خانگى یک نوع اقدامات موقت براى مواقع اورژانسى هستند.

آنها براى مدت زمان کوتاهى به شما کمک مى کنند، و هرگز جایگزین یک نوبت ملاقات با متخصص دندانپزشک نمى شوند.

چگونه با آبسه دندان به روش خانگى مقابله کنیم؟

ممکن است تا کنون با چند روش درمان خانگى آبسه دندانى مواجه شده باشید.

در حالی که هر گزینه دارای مزایای مربوط به خود است، برخی نیز دارای خطرات احتمالی هستند و یا حتى ممکن است زیان آور هم باشند.

اگر آبسه دندانى شما داراى درد شدیدى است و شما مجبور هستید مدتى صبر کنید تا زمان ملاقات با متخصص دندانپزشک سر برسد، درک اینکه هر درمان چگونه ممکن است به شما کمک کند و خطرات ناشى از آن چه مى تواند باشد، ممکن است به شما کمک کند تا بتوانید مناسب ترین روش را براى خود انتخاب کنید.

 • روغن گل میخک. مواد فعال در روغن گل میخ، اوژنول، دارای خواص بی حس کننده و ضد باکتریایی مفیدى هستند. استفاده از مقدار کمی روغن گل میخک بر روى محل آبسه دندان می تواند به طور موقت منطقه را بى حس کند و درد شما را کاهش دهد. اما چند معضل در استفاده از روغن گل میخک وجود دارد. روغن گل میخک داراى بوى بسیار قوى و تندى است و ممکن است به صورت اتفاقى در دهان شما پخش شود. اگر به طور تصادفی مقدار زیادی روغن گل میخک مصرف کنید، ممکن است لازم شود شما را به اورژانس ببرند. قورت دادن بیش از حد این روغن مى تواند منجر به بروز ناراحتى هایى چون سوزش گلو، تپش قلب، و سرگیجه شود.
 • شستشو با آب نمک. شستشو با آب نمک باعث مى شود تا باکترى و چرک از روى آبسه شسته شود. طبق نظرات موسسه ملى بهداشت، شستشو با آب نمک باعث کاهش ناراحتى در دهان نیز مى شود. با اینکه شستشو با آب نمک آبسه دندانى شما را کمى ارام مى کند، ولى به خاطر داشته باشید که این کار به تنهایى التهاب ابسه دندانى شما را از بین نخواهد برد.
 • چاى کیسه اى نعنا. برخى بر این باورند که گذاشتن چاى کیسه اى مرطوب و خنک نعنا بر روى آبسه دندانى باعث کاهش درد مى شود. با اینکه قرار دادن یک چاى کیسه اى خنک بر روى آبسه دندانى ممکن است آسیبى به شما نرساند، ولى به احتمال زیاد تاثیر چندانى هم در کاهش درد شما نخواهد داشت. طبق نظرات مرکز ملى سلامت تکمیلى و یکپارچه the National Center of Complementary and Integrity Health شواهدى مبنى بر این که نشان دهد چاى نعنا براى شرایطى مفید است، وجود ندارد. دمای سرد چاى کیسه اى ممکن است تا حدودی آرامش بخش باشد. اگر بر حسب اتفاق چند چاى کیسه اى در منزل داشتید مى توانید این روش را هم امتحان کنید. ولى مطمئنا به آن به چشم درمان آبسه نگاه نکنید.
 • از الکل استفاده نکنید. یکى از درمان هاى خانگى شایع ولى بى تاثیر الکلى کردن پنیه ( معمولا با ویسکى یا ودکا) و مالیدن آن به ناحیه آبسه است. در حالی که الکل ممکن است موقتا ناحیه را بى حس کند و درد را از بین ببرد، ولى باعث از بین بردن عفونت نمى شود. هرگونه تسکینى موقتى خواهد بود، و استفاده از این روش براى کودکانى که دچار دندان درد هستند به وضوح ممنوع است. علاوه بر این، بر اساس نظرات موسسه ملى سوء مصرف الکل و الکل زدگى the National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism ، استفاده از الکل براى تسکین درد مى تواند بسیار خطرناک باشد، چرا که گاها ممکن است شما به مقدار زیادى الکل احتیاج داشته باشید تا محل مورد نظر شما بى حس شود. بهتر است از این نوع درمان خانگى صرف نظر کنید.

بعضى از مردم سعى مى کنند با این روش هاى درمانى خانگى به طور طبیعى با درد آبسه مقابله کنند، و برخى از مردم نیز با استفاده از داروهایى چون ایبوبروفن و استامینوفن، که مى توان آنها را بدون نسخه پزشک از داروخانه ها تهیه کرد، به مقابله با درد آبسه دندانى مى پردازند. با این که این داروهاى ضد درد ممکن است درد شما را تسکین دهند، ولى آنها نیز به صورت موقتى هستند. و شما همچنان مى بایست متخصص دندانپزشک خود را ملاقات کنید تا منبع اصلى التهاب حذف شود و دندان و لثه شما بهبود پیدا کنند.

چگونه دندانپزشک شما مى تواند آبسه را درمان کند؟

طبق اظهارات جامعه دندانپزشکى آمریکا  the American Dental Association، دندانپزشک شما ممکن است از روش هاى زیادى براى درمان آبسه دندانى شما استفاده کند. در برخى از موارد، دندانپزشک شما براى از بین بردن باکتری ها آنتى بیوتیک تجویز مى کند. همچنین آنها ممکن است ناحیه مورد نظر را از هر گونه چرک، عفونت و زائده پاک سازى کنند، و یا اگر حضور این آبسه خطر قابل ملاحظه اى براى مغز دندان شما داشته باشد حتى ممکن است عمل ریشه بر روى شما انجام دهند.

نوبت ملاقات با متخصص دندانپزشک خود را کنسل نكنید، حتی اگر درمان هاى خانگی باعث تسکین درد شما شد.

هرچه زودتر درمان را شروع کنید، به همان نسبت زودتر دهان شما حس بهترى پیدا خواهد کرد و سریع تر بهبود خواهید یافت.

این مقاله در نظر دارد تا درک و دانش در مورد موضوعات مربوط به سلامت کلى دهان را افزایش دهد. و جایگزین مشاوره، تشخیص و درمان حرفه ای نیست. براى مشاوره شدن همیشه با دندانپزشک خود ویا سایر ارائه دهندگان خدمات بهداشتى در زمینه اى که سوالات پزشکى و درمانى دارید، مشورت کنید.

شرایط متداول در بزرگسالى

به همان مقدار که سن ما افزایش پیدا مى کند، اهمیت مراقبت از دندان ها نیز افزایش مى یابد.

در این بخش به مواردى اشاره کرده ایم که توجه به آنها حائز اهمیت است:

بیمارى لثه. اگر در انجام مراقبت هاى روزانه مسواک زدن و نخ دندان کشیدن سهل انگارى کرده اید و چند وعده را به طور منظم انجام نداده اید، پلاک هاى باکتریایى و رسوب بر روى دندان هاى شما به وجود خواهد آمد. این رسوبات و پلاک ها اگر درمان نشوند، در نهایت ممکن است باعث بروز آسیب هاى جبران ناپذیرى بر روى استخوان فک و ساختارهاى پشتیبانى شوند و نهایتا منجر به از دست دادن دندان ها مى شوند.

سرطان دهان. به گفته موسسه ملی تحقیقات دندانپزشکی و جراحان سر و صورت the National Institute of Dental and Craniofacial Research، احتمال ابتلا به سرطان دهان در مردان بالای ٤٠ سال بیشتر است.

در حدود تقریبا ٤٣،٠٠٠ نفر با سرطان دهان، زبان و یا ناحیه گلو تشخیص داده مى شوند و ACD تخمین مى زند که حدود ٧،٠٠٠ نفر از این نوع سرطان از بین خواهند رفت.

استفاده از محصولات داراى تنباکو و الکل خطر ابتلا به سرطان دهان را افزایش می دهد.

اکثر سرطان های دهان توسط یک متخصص دندانپزشک در طول یک بررسی معمول تشخیص داده مى شوند.

پرشدگى دندان ها مى شکنند و از بین مى روند. مواد پرکننده دندان طول عمرى برابر با ٨ تا ١٠ سال دارند. با این حال حتى ممکن است تا ٢٠ سال و یا بیشتر هم دوام بیاورند. هنگامى که این پرشدگى ها در دهان شما شروع به شکستن مى کنند، غذا و باکترى به زیر آنها نفوذ مى کنند و باعث بروز پوسیدگى هاى عمیق در دندان هاى شما مى شود.

دندان هاى خود را با یک روش معمول همیشه تمیز نگه دارید.

داشتن یک روال بهداشتى دهانى برای داشتن یک دهان سالم بسیار مهم است.

یکی از محصولات بهداشتى دهانى ما را امتحان کنید تا به شما در ایجاد یک برنامه کمک کند.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه‌های کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.
هزینه ثبت سوال 5000 تومان
برای ادامه پرسش و پاسخ خود فقط از طریق همین سیستم و با همان کد رهگیری اولیه پیگیری نمایید

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
برای ادامه پرسش و پاسخ خود فقط از طریق همین سیستم و با همان کد رهگیری اولیه پیگیری نمایید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر بهار چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام خدمت آقای دکتر دندان جلوی دهان من از نوع ماکرودنشیا میباشد هردکتری مراجعه کردم نتوانسته کاری برایم انجام دهد آیا قابل درمان است وچطور ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام بهار عزیز
   فتوگراف دندان خود را برام ارسال نمایین
   نظر قطعی بدم

 • تصویر کاربر شیوا پنجشنبه ۲۴ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام دو ماهو بیست روزه زایمان کردم بعد هفت روز بعد زایمان فلج صورت گرفتم الان کنار لثه ام باد کرده سرم داغه و درد دارم دست و پاهام مورمور میشن ادرارم زیاد شده زبان و گلوم هم خیلی میسوزه چکار کنم سی تی اسکنم دادم مشکلی نبود باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۲۴ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام شیوای عزیز
   به ظاهر شما چندین مشکل را دارا می باشین
   بطوری که باید بررسی های جداگانه شوید
   لطفا با این شماره تماس بگیرید
   ۰۹۱۲۲۶۲۵۰۰۰

 • تصویر کاربر رضا پنجشنبه ۲۴ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  دکتر سلام
  دندون من خیلی پوسیده یه طرفش کاملا رفته
  دندون آسیاب اولم که چسبیده به دندون عقلم.
  البته ریشه هنوز وجود داره ولی چون دندونم بزرگه و نصفش رفته خیلی اذیتم میکنه، شما میگید میشه حفظش کرد آیا؟ آسیاب جلوییش هم پر کردم. آقای دکتر واقعیتش گرون در میان برا همین نرفتم دکتر همیشه فقط درد کشیدم

  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۲۴ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام رضا جان
   ظاهرا دندان شما قابل حفظ کردن نیست
   نسبت به خارج کردنش اقدام کنین

 • تصویر کاربر Amin پنجشنبه ۲۴ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  یک سال پیش به علت خرابی دندون ۵ فک بالا به دندانپزشک مراجعه کردم دکتر دندون۴ و ۵ رو با هم عصب کشی و ترمیم کردن .بعد از گذشت یک سال موقعی که ریشه ی دندون های ترمیم شده رو از روی صورت لمس میکنم درد خیلی شدیدی داره فکر میکردم با گذشت زمان خوب میشه اما نشد و خیلی ازار دهنده س
  علتش چی میتونه باشه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۲۴ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   امین جان سلام
   علائم عفونت هست به دکترتون مراجعه یک رادیوگرافی PA ازش بگیرن
   یا درمان ریشه مجدد
   یا جراحی رزکسیون همراه با درمان ریشه مجدد انجام دهند
   یادتون باشه راه درمان یشما انتی بیوتیک نیست

 • تصویر کاربر لیلا شنبه ۲۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  ببخشید من بیماری پمفیگوس کنترل شده دارم چند روزی است که دندان درد درد لثه ام متورم وقرمز شده درد داره این جز بیماری من هست یا چیز دیگری است ؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۲۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام لیلا عزیز
   قطعا ارتباطی به پمفیگوس ندارد
   به دکترتون مراجعه کنین و‌نسبت به مشکل دهان دندان اقدام نمایین

 • تصویر کاربر M شنبه ۲۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام مدتی به دلیل عفونت داخلی و مشکلات کبد و گوارش در دو بیمارستان بستری بودم و مقدار زیادی آنتی بیوتیک خصوصا سرم میترونیدازول بهم تزریق شد،پس از مرخص شدن در مخاط گونه یک خط نازک سفید برفکی مانند بسیار کوچک دیده شد که مدتی می‌ماند و بعد برطرف میشد،الان حدود ۴ ماه است که بزرگتر و پایدار شده است،هنگام شستشو با جوش شیرین سفیدی رفع شده و یک زخم بسیار کوچک که حاوی دانه دانه سفید هست زیر آن دیده میشود و فردای شستشو دوباره سفیدی روی زخم را میپوشاند،گفتنی است که یکی از دندان های کناری ام بیرون زدگی نیز دارد که دقیقا به محل سفید شده برخورد میکند،نظر چند دکتر دندانپزشک این بود که زخم اصطکاکی است و جای نگرانی نیست،اما با مراجعه به پزشک مخصوص بیماریهای دهان گفتند که کل ضایعه را باید بردارد و به آزمایشگاه بدهد،خواستم نظر شما را هم بدانم،۳۳ ساله،سیگار میکشم
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۲۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   M عزیز سلام

   نظر من به برداشت بصورت نمونه برداری و فرستادن به پاتولوژیست هست

   حتما به نظر من احترام بگذارین

   و‌نمونه برداری کنین

 • تصویر کاربر مصطفی چهارشنبه ۳۰ مرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من مدتیه مفصلهام موقع باز کردن دهانم هماهنگ عمل نمیکنه و درد و گرفتگی در پشت گردنم دارم پیش متخصص رفتم عکسمو که دید گفت مشکلی نیست و مسکن نوشت ولی خوب نشده چیکار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار چهارشنبه ۳۰ مرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام مصطفی عزیز
   لطفا بفرمایین پیش چه متخصصی رجوع کردین

 • تصویر کاربر احمدپور شنبه ۲۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر،من فلج بلز در سمت چپ صورت دارم،دندان شماره ۶ پایین سمت چپ دارای پوسیدگی است،آیا میتوانم برای درمان مراجعه کنم؟ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۲۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   احمدپور گرامی سلام
   چرا که نه
   انجام بدین فلج بلز هیچ کاری با درمان شما ندارد

 • تصویر کاربر محمدرضا شنبه ۲۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر، من سال گذشته دندانم را پر کردم. و برای این امر به توصیه پزشک ابتدا نزد متخصص ریشه رفتم و بعد برای پر کردن دندان پیش دندان پزشک رفتم. باید عرض کنم که ازهمان ابتدا دندانم با وجود عصب کشی درد داشت بعد از یک هفته دردش کم شد، به تازه گی مشغول خوردن ی میوه سفت(هویج) که ناگهان چنان دردی گرفت که جلو چشمام سیاه شد، و بعد از 3 روز صورتم کم کم ورم کرد،
  خواهشمندم راهنماییم کنید چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۲۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام مخمدرضا جان
   احتمالا ابسه زیر دندان دارین که نسبت به معالجه مقاوم هست
   پیش پزشک درمان ریشه برین احتمال درمان عصب کشی مجدد هست

 • تصویر کاربر بیتا شنبه ۲۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشد خدمت شما من به علت اینکه مقدار خیلی کمی از گوشه دندان عقلم شکسته بود به دندانپزشک مراجعه کردم و بدون عکس گفتن باید عصب کشی بشه الان بعد از ۱۲ روز هنوزم تمام فک و صورت و گوشم درد شدید دارم و بدون مسکن نمیتونم دوام بیارم واین درد اصلا تموم نمیشه به نظر شما با کشیدن دندان این مشکلات حل میشه و کشیدن دندان عقل تاثیری در زیبایی فک داره یا خیر ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۲۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام بیتا جان
   حتما صلاح به نگهداری دندان عقل بوده که دکتر گرامی اقدام به درمان کردن
   باید بررسی کرد علت درد چیست ؟ ایا ابسه هست یا درد با منشا التهاب
   براحتی قابل کنترل هست
   از دکتزتون بخواین که در صورت امکان با دارو درمانی مشکلتونو مهار کنند
   کشیدن عقل انقدر در فرم صورت تاثیر گذار نیست

 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام هنگام خوردن پاستیل یا ته دیگ و...دندانم گزگز میکند علتش را لطف میکنید؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۲۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام علی جان
   احتمال ترک در دندان علائم دار هست
   احتمال بعدی سایش
   و بعدر پوسیدگی می باشد

 • تصویر کاربر ندا شنبه ۲۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  ببخشد میخواستم ببینم که بهترین روکش دندان که هم استحکام و زیبایی داشته باشه کدومه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۲۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   ندای عزیز سلام
   زیرکونیا بسیار گزینه خوبی هست که در اوج زیباییی استحکام هم دارد

 • تصویر کاربر fateme چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب
  آقای دکتر من 22 سالمه حدودا 15 روزه که دندان عقل نهفته سمت چپ را کشیدم اما بشدت درد دارم و نمیتونم دهانم را باز و بسته کنم ، امروز که مراجعه کردم قرص های دیازپام و سفالکسین و دوتا آمپل بهم دادن اما خیلی میترسم که بدتر بشه
  نظر شما چیه؟ ممکنه عضله فکم به مشکل خورده باشه؟ چون انگار عضله قفل شده
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام فاطمه جان
   نه اصلا نیازی به نگرانی نیست
   به اینحالت تریسموس میگویند که شایع هست
   دستورات دارویی همینه
   اگر بعد ده روز بهبودی ندیدین با من تماس بگیرین

 • تصویر کاربر سالاری چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  دهانم شش ماه بصور مداوم افت میزنه تا ط هفتم هست
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام سالاری عزیز
   چه تعداد
   ایا بزرگن یا کوچک
   لطفا قید شود

 • تصویر کاربر رها چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید فک پایین دندان یکی مونده به عقلم یه تیکه کوچیکش شکسته وپوسیده شده دندان پزشک گفته میتونم بکشم اما به خاطر ترس از دردش نمیرم
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام رهای عزیز
   با بی حسی ساده این کار قابل انجام هست اصلا جای ترس و نگرانی نیست

 • تصویر کاربر نیلوفر چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خداقوت.
  بنده عصب کشی دندان پنج پایین رو داشتم و کمی هم آبسه همراهش.
  بلافاصله بعد از اتمام عصب کشی درد فوق العاده شدی غیر قابل تحمل داشتم
  الان دو روز میگذره و هنوز نیمی از چونه ام بی حسه، خواستم سوال کنم از حضورتون که ایا تا این مدت بی حسی طبیعیه؟ و ایا ممکنه امکان اسیب عصبی باشه و علتش چی هست؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام نیلوفر عزیز
   روند شما عادی نیست ممکن است عفونت عامل این بی حسی باشه چون زیر ریشه دندان پنج در قسمت جلوی ان ( مابین دندان پنج و‌چهار ) سوراخ ععصب چانه ای قراردارد که به چانه و لب پایین شما حس میدهد
   درد طبیعی هست بعد درمان ریشه
   به پزشکتون مراجعه کنین

 • تصویر کاربر سارای چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر من دندون عقل و7 سطحی پرشده بود و کنارش عفونت داشت تازگیا الان دندون 7 مو عصب کشی کردم پر نشده هنوز فکم قفل شده باز نمیشه یعنی کم باز میشه نمیتونم چیزی بخورم
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سارا بانوی مهربان
   به این حالت تریسموس یا گرفتگی فک گفته میشه که معمولا نیاز به درمان خاصی نداره
   اگر ظرف مدت هفت روز ازاد نشد با من هماهنگ شین

 • تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام
  یه روز که صبح بیدار شدم کلا سمت چپ صورتم احساس درد داشتم طوری که حس میکردم تمام دندانهای فک بالا سمت چپ درد میکنه که تا شب بهتر شد ولی از اون به بعد حس میکنم که دندون شماره دو فک بالا سمت چپ لق شده و وقتی با دست حرکت میدمش حتی کم حرکت میکنه البته موقع گاز زدن و فشار اوردن به این دندون هم حساس درد خیلی کمی توی ریشه همین دندون دارم.
  واقعا چند یکی دو روزه فکرمو مشغول کرده
  اگه ممکنه راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام امیر عزیز
   موردی که فرمودین کمی مشکوک‌به نظر میاد درد سمت چپ صورت هر چیزی میتونه باشه
   ولی دندان جلو که می فرمایین کمی لق هست رو حتما به یک متخصص لثه نشان دهید که ببینن میزان لقی و درد در محدوده نرمال هست یا نه

 • تصویر کاربر یلدا سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من به مدت 8 سال یا شایدم بیشتر یه توده گوشتی گوشه کناری زیانم ایجاد شد که اوایل کوچیکتر بود بعد از مدت این سالها مقداری بزرگتر شده و دوتا دونه کوچک دیگه هم کنارش دراومده دردی نداره به دکتر مراجعه کردم ام ار ای کردم و گفتند شبیه بافت زبانم هست و احتمالا فیبروم که باید برداشته بشه با بی حسی موضعی و بخیه اینم بگم که زیاد زبانم و گاز میگرفتم بدون عمد.سوالم اینکه باید بردارم اگه برداشته بشه دوباره در نمیاد یا بدتر نمیشهیا باعث بروز سرطان زبان نمیشه ؟ و اینکه بعد از برداشتن درد دارم میتونم حرف بزنم یا غذا بخورم؟ و یه مسله دیگه که من به جراح دهان مراجعه کردم گفتند توی مطب بطور سرپایی انجام میدن بنظرتون مشکلی نداره یا باید برم بیمارستان
  خیلی خیلی ممنون میشم به همه سوالاتم جواب بدید بسیار نگرانم و مدتی زندگیم از حالت عادیش خارج شده تا الان پیش 3تا دکتر رفتم هر 3 همینو گفتن لطفا راهنماییم کنید.سنم هم 28 سال هست
  عکسی که براتون فرستادم شبیه دونه من هست
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام یلدا جان
   بله به این زائده ها ضایعات تحریکی یا اصطکاکی گفته میشود
   که در اثر ترومای مزمن مثل گاز گرفتن و اصطکاک مزمن ایجاد میشه
   درسته درمانش جراحی هست
   ضایعه خوش خیمه و براحتی دررمطب انجام میگردد

 • تصویر کاربر مهرشاد سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  ببخشید من دندون عقل م رو دیروز جراحی کردم نزد متخصص
  حالا غدد لنفاوی زیر گردن م شدید سفت شده و درد میکنه
  علت ش چیه ؟خطرناکه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام مهرشاد عزیز
   مشکلی نیست
   اگر بعده هفت روز کاهش پیدا نکرد به من گزارشدهید

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر