فشار خون بالا در دندان پزشکی ایمپلنت

فشار خون بالا در دندانپزشکی :

فشار خون بالا ایجاد ترین تشخیص اولیه در ایالت متحده آمریکا متحده است و سالیانه علت اصلی بیش از ۳۵میلیون مراجعه به مراکز درمانی را تشخیص می دهد .این مساله ۵۰ میلیون آمریکایی و حدود یک میلیارد نفر از جهان را گرفتار کرده است . تخمین زده می شود که سالیانه حدود ۷/۱ میلیون مرگ و همچنین ۶۲٪ از بیماری های عروق مغزی و ۴۹٪ از بیماری های ایسکمیک قلبی به دلیل فشار خون بالا اتفاق می افتند . حدود ۳۰٪ از بالغین با فشار خون کنترل شده زیر mmHG 140/90 ندارند . امروزه فشار خون بالای درمان نشده ، تشخیص داده شده و کنترل نشده یک مشکل جدی برای جامعه به شمار می آید .با بالا رفتن سن ، فشار خون بالا شیوع می یابد.

بیش از نیمی از افراد ۶۰ تا ۶۹ ساله و حدود سه چهارم افراد ۷۰ ساله یا مسن تر ، به فشار خون بالا مبتلا هستند . یک مطالعه به تازگی نشان داده است که ریسک ابتدا به فشار خون برای مردان و زنانی که در سن ۵۵ تا ۶۵ سالگی فشارخون نرمال داشته و به سن ۸۰ سالگی رسیده اند ، ۹۰٪ است . از آنجایی که دندانپزشکان متخصص ایمپلنت درصد بالایی از افراد مسن را تحت درمان قرار می دهند و از طرفی شیوع این مساله در عموم افراد جامعه بالاست،احتمال وجود بیمارانی که فشار خون بالای کنترل نشده یا شناخته نشده داشته باشند بسیار زیاد است.

ناتوانی در تشخیص و شناسایی بیماران با فشار خون بالا می تواند به وضعیت های مرگباری مانند سکته مغزی یا آنفار کتوس میو کارت منجر شود.

کمیته مشارکت ملی در زمینه فشار خون بالا ، یک طبقه بندی جدید از فشار بالای خون برای بالغین را منتشر کرده است . طبقه بندی بر اساس میانگین دو یا بیشتر اندازه گیری فشار خون در حالت نشته در هر دو بار یا بیشتر ملاقات در مطب است. کمیته مشارکت ملی در زمینه فشار خون بالا، یک گروه جدید با نام ” مرحله قبل از فشار خون بالا ” را معرفی کرده است. بیمارانی که در این گروه قرار می گیرند در خطر ابتلا به فشار خون بالا قرار دارند و باید به تغییر در روش زندگی خود برای کاهش دادن این خطر تشویق شوند. به علاوه ، مراحل ۲ و ۳ سابق با یکدیگر ترکیب شده اند و مرحله ۲ فشار خون بالا تشکیل می دهند . در بیماران کم سن تراز ۵۰ سال ، فشار خون بالا تشکیل می دهند. در بیماران کم سن تراز ۵۰سال ، فشار خون دیاستولیک به عنوان یک شاخص راهنما اهمیت بیشتری دارد . اما در بیماران مسن تر از ۵۰ سال فشار سیستولیک با بالا رفتن سن افزایش می یابد.

جدول فشار خون نرمال در سنین مختلف
جدول فشار خون نرمال در سنین مختلف

برخلاف دانش پیشین که فشار دیاستولیک اهمیت بیشتری از فشار سیستولیک داشت مطالعات نشان داده اند که در جمعیت مسن جامعه ، فشار خون سیستولیک بالا و کنترل نشده باعث افزایش شانس ابتلا به بیماری های قلبی _ عروقی و کلیوی می شود .فاکتور خطر ایجاد فشار خون بالا شامل چاقی ، مصرف بالای شدیم، سوه تغذیه، عدم فعالیت ورزشی، مصرف الکل و سیگار کشیدن هستند. بیمارانی که دارای سابقه فعالیت ورزشی، مصرف الکل و سیگار کشیدن هستند. بیمارانی که دارای سابقه آپنه انسدادی به هنگام خواب هستند باید تحت مراقبت ویژه قرار گیرند . آپنه تنفسی به هنگام خواب با تعدادی از بیماری قلبی _ عروقی از جمله دیس تایمیا ، آنفار کتوس میوکارد و سکته مغزی در ارتباط است . بیش از ۵۰٪ بیماران با آپنه تنفسی به هنگام خواب، به فشار خون بالا نیز مبتلا هستند.

فشار خون بالا معمولا بدون علائم است و یک فاکتور خطر عمده برای بیماری های عروق کروناردی و حوادث عروق مغزی منجر به مرگ در اثر امراض قلبی _ عروقی در افراد بالای ۵۰ سال به حساب می آید . بیماران دارای فشار بالا درجه ۱ و درجه ۲ نسبت به بیماران با فشار خون عادی سه برابر بیشتر در معرض ابتلا به بیماری عروق کروناری، چهار برابر بیشتر در معرض ابتلا به نارسایی قلب ، هفت برابر بیشتر در معرض ابتلا به سکته مغزی قرار دارند . تاریخچه پزشکی باید در فاکتور هایی متمرکز باشد که استعداد ابتلا به فشار خون را افزایش می دهند مانند مصرف بیش از حد الکل ، تاریخچه بیماری کلیوی ، سکته مغزی، سایر بیماری های قلبی _ عروقی ، دیابت ، چاقی و سیگار کشیدن. فشار خون بالت درجه ۱ و درجه ۲ معمولا با داروهای ضد فشار خون درمان می شود که بسیاری از آنها به دلیل دارا بودن اثرات جانبی متعدد بر درمان ایمپلنت تآثیر می گذارند.

این اثرات شامل افت فشار وضعیتی، دهیداراته شدن بدن ، آرامبخشی ، خشکی دهان و افسردگی هستند. اثرات جانبی ممکن است درمان را تغییر دهند یا نیاز به احتیاط های خاصی داشته باشند . به عنوان مثال افت فشار وضعیتی هنگامی بیمار را تحت تاثیر قرار می دهد که از حالت سر پایین به یک وضعیت نشته در می آید و ممکن است سنکوپ و زمین خوردن و امکان آسیب دیدگی را به دنبال داشته باشد . بیمار ممکن است احساس سرگیجه داشته باشد و یا حتی غش کند.اگ به بیماران اجازه دهیم که پس از تکمیل درمان دندانپزشکی چند دقیقه بنشینند ، می توانیم از وقوع این سیستم ها جلوگیری کنیم.بیماران با ریسک بالا عبارتند از بیماران مسن ، بیماران مضطرب ، کسانی که از چندین دارو به طور همزمان استفاده می کنند و یا کسانی که تحت یک درمان طولانی درمان دندانپزشکی قرار گرفته اند.

مسدود کننده های کانال کلسیم که برای درمان فشار خون بالا یا نارسایی احتقانی قلب استفاده می شوند ( مشابه با دیلانتین ) و همچنین ارتباط مستقیمی با آریتم مولتی و سایر اشکال زخم های دهانی دارند.رشد بی رویه لثه می تواند باعث درد ، خونریزی لثه و ایجاد مشکل در جویدن شود . شیوع این مساله ٪۱/۷ تا ٪۳/۸ از بیمارانی است که از داروهای مسدود کننده کانال کلسیم استفاده می کنند.

به نظر می رسد یک داروی جدید تر مسدود کننده به نام آنژیوتانسین II باعث ایجاد مشکلات دهانی نمی شود ‌نشان داده شده است که استفاده از NSAID ها تآثیر تعدادی از داروهای ضد فشار خون را کاهش می دهد . از میان ۵۰ میلیون بیمار تحت درمان داروهای ضد فشار خون ، ۱۲ میلیون مرتبا از NSAID ها استفاده می کنند  هر چند که استفاده کوتاه مدت ازNSAID تآثیر کلینیکی خاصی را نشان نداده است. فشار خون بالا ممکن است باعث ایجاد آنژین پکتوریس ، نارسایی احتقانی قلب یا حتی حوادث عروق مغزی است.

این مساله می تواند به طور ناگهانی در اثر افزایش سریع فشار خون طی یک تزریق یا جراحی ایجاد شود . آنفار کتوس میو کارد ، خونریزی شبکیه چشم و نارسایی کلیه سایر عوارض خطرناکی هستند که با فشار خون بسیار بالا همراهند.

هنگامی که یک بیمار در فرم تاریخچه پزشکی خود به فشار خون بالا اشاره می کند، تاریخ تشخیص، عوارض و داروهای مورد استفاده باید بررسی شوند . اصول درمانی در گذشته برای درمان فشار خون بالا از یک رویکرد درمانی پلکانی تبعیت می کرد که به بیمار اجازه می دهد تا از داروها به عنوان یک شاخص مناسب برای تعیین میزان شدن بیماری استفاده کند. داروهای دیورتیک معمولا به تنهایی برای درمان فشار خون خفیف استفاده می شوند ، در حالی که داروهای ترکیبی نشان دهنده فشار خون بسیار بالا هستند.

بیمارانی که داروهای اضافه مانند کلونیدبن مصرف می کنند فشار خون بالای شدیدتری را نشان می دهند و قبل از قرار گرفتن تحت هر گونه درمان پیچیده جراحی ایمپلنت نیاز به مشاوره پزشکی دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه‌های کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.
برای ادامه پرسش و پاسخ خود فقط از طریق همین سیستم و با همان کد رهگیری اولیه پیگیری نمایید

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
برای ادامه پرسش و پاسخ خود فقط از طریق همین سیستم و با همان کد رهگیری اولیه پیگیری نمایید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فاطمه دوشنبه ۷ اسفند ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ضمن عرض ادب و احترام فراوان از شما تشکر میکنم به دلیل ارائه مطالب ارزنده و مفید.
  سوال داشتم از خدمتتون با توجه به اینکه ساکن شهر کرمان هستم و امکان مراجعه نزد شما دشوار هست با توجه به انواع مختلف از ایمپلنتها چه نوع از ایمپلنت کیفیت بهتری داره و اینکه چجوری متوجه بشم کیفیت ایمپلنت کار شده مناسب هست.
  با تجدید مراتب احترام
  مستدام باشید
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار دوشنبه ۷ اسفند ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام ،ممنون از این همه لطف.
   برای فهمیدن اینکه چه ایمپلنتی از همه بهتره و یا با شرایط فکی شما مناسبت داره باید به چند موضوع مهم توجه داشت. اول اینکه دکتر محترمی که میخوان این کار رو انجام بدهند آیا برند هستند ؟! چون دکتر خوشنام هستند از کالای با کیفیت استفاده میکنند. دوم کشور تولید کننده است که چه کشوری است، کشورهایی مثل آمریکا یا فرانسه یا آلمان و سوییس .... معمولا محصولات کیفی تولید می کنند و در ضمن ایمپلنت که قرار است براتون گذاشته بشه آیا دارای نوآوری هست یا نه. در نهایت شرکت های بیوهورایزن آمریکا ، آی تی آی سوییس ، تیکسوس ایتالیا ، تی بی آر فرانسه و آی دی آی فرانسه برند های معروف تولید ایمپلنت هستند. در واقع ایمپلنتهایی خوب در بازار از این شرکت هاست که ما هم از این دست محصولات استفاده میکنیم.
 • تصویر کاربر رضا جمعه ۱۴ مهر ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آیا در هنگام مراجعه به مطب ها دندانپزشکی در صورتی که به فشار خون بالا مبتلا هستیم باید دندانپزشک را مطلع سازیم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار جمعه ۱۴ مهر ۹۶( 1 سال پیش)
   دادن تاریخچه هر گونه بیماری از جمله بیماری های سیستمیک ( مانند فشار خون بالا ) را باید به اطلاع دندانپزشک خود برسانید تا هنگام درمان با مشکل مواجه نشوید
 • تصویر کاربر امیر شنبه ۵ اسفند ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام حضور اقای دکتر نمدچی و تشکر از اینکه وقت میگذارید برای بالا بردن اگاهی بیماران.
  سوالم این هست که آیا لیزر بافت سخت برای جراحی دندان عقل نهفته وجود دارد؟ و به کجا باید مراجعه کنم؟ ممنونم.
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۵ اسفند ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام و درود بر شما، با توجه به اینکه دندان عقل شما نهفته است باید یک رادیوگرافی سه بعدی به نامه کامبیم سی تی اسکن تهیه شود. بدون این عکس به هیچ عنوان جراحی نکنید. در ضمن لیزر بافت سخت هم هست به نام ERbim YAG .... که در واقع برای بافت سخت و جراحی بافت سخت کاربری دارد. بنده نیز عمل لیزر بافت سخت انجام میدهم فقط همانطور که گفتم قبلش باید اسکن سه بعدی بگیرید.
 • تصویر کاربر طليعه سه شنبه ۷ آذر ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقاي دكتر پسر من ٨ ماهه هست و ٢ دندان مياني پايين و دودندان مياني بالا رو درآورده ولي الان درمورد دندان كناري بالا متوجه حالت كبودي و تيرگي روي ناحيه ملتهب لثه شدم. آيا اين حالت غيرطبيعي و نشاندهنده بيماري يا كيست هست؟ يا ممكنه خودبخود برطرف بشه
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۷ آذر ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام این وضعیت با توجه به شرایط سنی کودک شما غیر طبیعی به نظر نمی رسد لطفا برای تشخیص بهتر یک عکس با دوربین گوشی خودتون بگیرید و و از همین طریق ارسال نمایید.
 • تصویر کاربر mohammadreza سه شنبه ۱۹ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید میخواستم از قیمت روکش های دندان اطلاعاتی داشته باشم (قیمت و امثال آن)
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۹ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام بسته به اینکه چه جنسی باشه قیمت فرق میکنه اگه چینی متصل به فلز باشه ۵۵۰ هزار تومان و اگر تمام سرامیک باشه یا از جنس zirconia باشد، ۱۲۰۰۰۰۰ تومان
 • تصویر کاربر مریم پنجشنبه ۱۶ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  دختر من 15 ماهشه دو تا دندون پایینش در امده از بالا هم یکی تقریبا یک ماه پیش درامد ار دیروزه کنار همون انگار لثه ورم زیاد کرده و اویزون شده خیلی نگرانم میترسم مراجعه کنم بگن جراحی لازمه لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۱۶ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام مریم عزیز
   لطفا حتما به دندانپزشک اطفال مراجعه کنید
   احتمالا یک جراحی کوچک مورد نیاز است!

 • تصویر کاربر طناز سه شنبه ۱۴ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من 30سالمه دندون پروتزی گذاشتم باهاشون خیلی مشکل دارم اول باسقش خیلی اذیتم میکنه میشه برش دارم؟دومین سوالم ی کمی دندونم ترک خرده میشه درستش کرد؟وسوال دیگم اینه که دندون ژله ای بهتره یا معمولی ؟برام شل هستن میشه سفتشون کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۴ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام طناز گرامی
   پروتزهای متحرک واقعا برای بیمار مشکل درست می کنند
   و قسمت سقفی انرا نمیشه برداشت
   بسته به میزان استخوان و لثه شما می توان از انواع ژله ای هم استفاده نمود

 • تصویر کاربر میا دوشنبه ۱۳ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  برای از بین بردن بوی بد دهان مخصوصا صبح‌ها چه راه حلی جز نخ دندان و مسواک و دهانشویه داریم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار دوشنبه ۱۳ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام میا عزیز
   باید معاینه بشین
   ببینیم علت بوی بد منشا دهانی دارد یا غیر دهانی

 • تصویر کاربر علی شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  وقت بخیر
  میخواستم بدونم برای چسباندن روکش دندان چقدر بایدهزینه پرداخت کنم؟
  بنده هرجارفتم گفتن نمیکنیم یا هزنیه خیلی بالا
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام علی گرامی
   در صورتی که دندان زیر روکش سالم باشد بسته به تعداد واحد روکش واحدی ۶۰ تا یکصد هزارتومان دریافت میگردد

 • تصویر کاربر ویشکا شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت اقای دکتر
  پسر من ۱۰ ماهه هست و دندان های فک بالایی اش مثل عکس کودک این مقاله روئیده است آیا دندان هایش دارای مشکل هست؟من میترسم دندان هایش به سمت جلو انحراف داشته باشد
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام ویشکای عزیز
   در حال حاضر نگران نباشین و زمان بدین تا وضعیت رویشی ایشون ادامه پیدا کنه الان وقت ارزیابی نیست

 • تصویر کاربر فرشته شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر من میخواهم دندانم را بکشم ولی نمیدانم دیابت دارم یا نه خطری ندارد اگر دیابت داشته باشم ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام فرشته گرامی
   اگر ریسک وجود دیابت دارین حتما آزمایش بگیرین
   FBS و HBA1c
   این دو مورد را ارزیابی کنین و منو در جریان بزارین

 • تصویر کاربر مجید شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت بخیر

  بنده بمدت دو هفته است که دندان درد گرفتم و همزمان لثه های من هم به خاطر حساسیت متورم شد تا دو روز پیش درد کاهش پیدا کرد ولی سه تا از دندانهای جلوی من بخاطر حساسیت لثه ها لق شدن و این لق شدن رو احساس میکنم ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید که چیکار باید انجام بدهم با تشکر و سپاس از شما
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام مجید گرامی
   لق شدن دندان عوامل زیادی داره
   اگر بیماری لثه باشه بسته به تخریب درمان های متفاوتی داره
   برای اینکار با یک پریودنتیست مشورت کنین یا تشریف بیارین مطب من تا مسیر درمان رو هموار کنم

 • تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۹ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دندان عقل فک پایین سمت چپ پر کر دم نزدیک به دو هفته است ولی فکم حدود 2 cm باز می شه پیش دکتر معالج رفتم قرص دیازپام 2 ومتو کاربامول داد ولی کماکان به همان حالته غدا تو دهان انداختن مشکل دارم ودرد اولیه در حال جویدن دارم لطفا رهنمای کنید تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۹ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام
   چند حالت میتونه این وضعیت رو ایجاد کنه
   ۱ جای تزریق بی حسی دندان پرشکی
   ۲ عفونت
   احتمال عفونت صفر است
   پس جای تزریق بی حسی که بهش میگن تریسموس ( منطقه را گرم نگه دارین و با حرکات فیزیولوژیک کم کم فک رو باز کنین و از مسکن های NSAID مثل بروفن یا دیکلوفناک هم استفاده کنین)

 • تصویر کاربر Yasin دوشنبه ۶ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ببخشین میشه یه چسب خوب بهم معرفی کنین
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار دوشنبه ۶ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام یاسین
   در صورتی که در بازار موجود باشه
   چسب یا به عبارت درست سمان
   فوجی سم عالیه
   البته باید بفرمایین برای چه کاری میخواهین تا دقیق بگم

 • تصویر کاربر الهام یکشنبه ۵ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید. من سه روز است دندان عقل نهفته م رو جراحی کردم‌ ورم خوابیده ولی دردش همچنان ادامه داره. غیر عادیه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار یکشنبه ۵ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام
   بسته به اینکه‌جراحی چقدر سخت باشه ( دندان عقل نهفته در نسج سخت ) درد و ورم بیشتره)
   تا سه روز و کمی بیشتر هم مورد غیر عادی نیست

 • تصویر کاربر لیلا شنبه ۴ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر. ایا بعد از کورتاژ لثه احتمال لق شدن دندان ها وجود دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۴ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام
   نه امکان نداره احتمالا دلیل دیگه ای داره
   برای بررسی کاملتر لطفا تصویر رادیوگرافی فکتون را برام ارسال کنین

 • تصویر کاربر شهره چهارشنبه ۱ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام ۷ روز است دندان عقل پایین را کشیده ام هرروز دردش بیشتر می شود از امروز هم دندانهای ردیف بالا هم درد می کند در داخل حفره استخوان سفید دیده میشود آیا آن استخوان فک هست؟یا ریشه ی دندان عقل؟درد دندان ها را چکار کنم متشکرم از راهنمایی تان
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار چهارشنبه ۱ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام شهره
   در داخل حفره با توجه به مطلبی که فرمودین معمولا دو حالت احتمالش هست یک ریشه دندان که احتمالش کمه دو سفیدی استخوان فک که احتمالش زیاده
   در چنین شرایطی رادیوگرافی فک دقیق مشخص میکنه که واقعا کدام یک از این دو حالت است
   در مورد درد دچار حفره خشک شدین که با دارو خیلی قابل کنترل نیست به دندان پزشک مراجعه کنین و درمان حفره خشک یا dry socket را پیش بگیرن

 • تصویر کاربر سپیده جمعه ۲۶ بهمن ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید. پسرمن ۹ماهشه و از ۱ماه پیش دندون بالایی نیش زده و تا امروز ک کل خط دندون اومده بیرون. ولی از دیروز دور دندون پسرم یک پوست زرد هست. شبیه ی آفته بزرگه. میخاستم بدونم این مسعله طبیعیه یا مشکلی پیش اومده؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار جمعه ۲۶ بهمن ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام سپیده
   آیا این پوسته با درد است یا خیر
   ترشح دارد؟
   در صورت اینکه علائم بالا را ندارد لطفا با گاز استریل رعایت بهداشت را برای کودکان به جا اورین

 • تصویر کاربر مرضیه پنجشنبه ۲۵ بهمن ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  آیااگرخودمان روکش را بچسبانیم عفونت ایجاد نمیشود؟چراروکش دندان ایمپلنتی که موقت چسبانده شده مدام بیرون میاید؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۲۵ بهمن ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام
   یادتون باشه روکش توسط سمان چسبانده می‌شود نه توسط چسب
   پس با چسباندن شما روکش آسیب می بیند
   در ضمن احتمال میدم گیره زیره روکش کم باشد که مدام جدا می‌شود

 • تصویر کاربر Ella جمعه ۲۶ بهمن ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام...من الان پنج يا شش ماهه فكم گير ميكنه دردم ميكنه گوش دردم تازگيا بهش اضافه شده...دكتر رفتم اصلا فايده نداشته...چيكار كنم?توگوگلم فقط يا نوشته حوله گرم بذار يا برو دكتر...ك هيچكدوم فايده نداره...
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار جمعه ۲۶ بهمن ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام
   چند سالتون هست ؟
   آیا سابقه ورزش
   ضربه تصادف تو صورت دارین ؟

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر