فشار خون بالا در دندان پزشکی ایمپلنت

فشار خون بالا در دندانپزشکی :

فشار خون بالا ایجاد ترین تشخیص اولیه در ایالت متحده آمریکا متحده است و سالیانه علت اصلی بیش از ۳۵میلیون مراجعه به مراکز درمانی را تشخیص می دهد .این مساله ۵۰ میلیون آمریکایی و حدود یک میلیارد نفر از جهان را گرفتار کرده است . تخمین زده می شود که سالیانه حدود ۷/۱ میلیون مرگ و همچنین ۶۲٪ از بیماری های عروق مغزی و ۴۹٪ از بیماری های ایسکمیک قلبی به دلیل فشار خون بالا اتفاق می افتند . حدود ۳۰٪ از بالغین با فشار خون کنترل شده زیر mmHG 140/90 ندارند . امروزه فشار خون بالای درمان نشده ، تشخیص داده شده و کنترل نشده یک مشکل جدی برای جامعه به شمار می آید .با بالا رفتن سن ، فشار خون بالا شیوع می یابد.

بیش از نیمی از افراد ۶۰ تا ۶۹ ساله و حدود سه چهارم افراد ۷۰ ساله یا مسن تر ، به فشار خون بالا مبتلا هستند . یک مطالعه به تازگی نشان داده است که ریسک ابتدا به فشار خون برای مردان و زنانی که در سن ۵۵ تا ۶۵ سالگی فشارخون نرمال داشته و به سن ۸۰ سالگی رسیده اند ، ۹۰٪ است . از آنجایی که دندانپزشکان متخصص ایمپلنت درصد بالایی از افراد مسن را تحت درمان قرار می دهند و از طرفی شیوع این مساله در عموم افراد جامعه بالاست،احتمال وجود بیمارانی که فشار خون بالای کنترل نشده یا شناخته نشده داشته باشند بسیار زیاد است.

ناتوانی در تشخیص و شناسایی بیماران با فشار خون بالا می تواند به وضعیت های مرگباری مانند سکته مغزی یا آنفار کتوس میو کارت منجر شود.

کمیته مشارکت ملی در زمینه فشار خون بالا ، یک طبقه بندی جدید از فشار بالای خون برای بالغین را منتشر کرده است . طبقه بندی بر اساس میانگین دو یا بیشتر اندازه گیری فشار خون در حالت نشته در هر دو بار یا بیشتر ملاقات در مطب است. کمیته مشارکت ملی در زمینه فشار خون بالا، یک گروه جدید با نام ” مرحله قبل از فشار خون بالا ” را معرفی کرده است. بیمارانی که در این گروه قرار می گیرند در خطر ابتلا به فشار خون بالا قرار دارند و باید به تغییر در روش زندگی خود برای کاهش دادن این خطر تشویق شوند. به علاوه ، مراحل ۲ و ۳ سابق با یکدیگر ترکیب شده اند و مرحله ۲ فشار خون بالا تشکیل می دهند . در بیماران کم سن تراز ۵۰ سال ، فشار خون بالا تشکیل می دهند. در بیماران کم سن تراز ۵۰سال ، فشار خون دیاستولیک به عنوان یک شاخص راهنما اهمیت بیشتری دارد . اما در بیماران مسن تر از ۵۰ سال فشار سیستولیک با بالا رفتن سن افزایش می یابد.

جدول فشار خون نرمال در سنین مختلف
جدول فشار خون نرمال در سنین مختلف

برخلاف دانش پیشین که فشار دیاستولیک اهمیت بیشتری از فشار سیستولیک داشت مطالعات نشان داده اند که در جمعیت مسن جامعه ، فشار خون سیستولیک بالا و کنترل نشده باعث افزایش شانس ابتلا به بیماری های قلبی _ عروقی و کلیوی می شود .فاکتور خطر ایجاد فشار خون بالا شامل چاقی ، مصرف بالای شدیم، سوه تغذیه، عدم فعالیت ورزشی، مصرف الکل و سیگار کشیدن هستند. بیمارانی که دارای سابقه فعالیت ورزشی، مصرف الکل و سیگار کشیدن هستند. بیمارانی که دارای سابقه آپنه انسدادی به هنگام خواب هستند باید تحت مراقبت ویژه قرار گیرند . آپنه تنفسی به هنگام خواب با تعدادی از بیماری قلبی _ عروقی از جمله دیس تایمیا ، آنفار کتوس میوکارد و سکته مغزی در ارتباط است . بیش از ۵۰٪ بیماران با آپنه تنفسی به هنگام خواب، به فشار خون بالا نیز مبتلا هستند.

فشار خون بالا معمولا بدون علائم است و یک فاکتور خطر عمده برای بیماری های عروق کروناردی و حوادث عروق مغزی منجر به مرگ در اثر امراض قلبی _ عروقی در افراد بالای ۵۰ سال به حساب می آید . بیماران دارای فشار بالا درجه ۱ و درجه ۲ نسبت به بیماران با فشار خون عادی سه برابر بیشتر در معرض ابتلا به بیماری عروق کروناری، چهار برابر بیشتر در معرض ابتلا به نارسایی قلب ، هفت برابر بیشتر در معرض ابتلا به سکته مغزی قرار دارند . تاریخچه پزشکی باید در فاکتور هایی متمرکز باشد که استعداد ابتلا به فشار خون را افزایش می دهند مانند مصرف بیش از حد الکل ، تاریخچه بیماری کلیوی ، سکته مغزی، سایر بیماری های قلبی _ عروقی ، دیابت ، چاقی و سیگار کشیدن. فشار خون بالت درجه ۱ و درجه ۲ معمولا با داروهای ضد فشار خون درمان می شود که بسیاری از آنها به دلیل دارا بودن اثرات جانبی متعدد بر درمان ایمپلنت تآثیر می گذارند.

این اثرات شامل افت فشار وضعیتی، دهیداراته شدن بدن ، آرامبخشی ، خشکی دهان و افسردگی هستند. اثرات جانبی ممکن است درمان را تغییر دهند یا نیاز به احتیاط های خاصی داشته باشند . به عنوان مثال افت فشار وضعیتی هنگامی بیمار را تحت تاثیر قرار می دهد که از حالت سر پایین به یک وضعیت نشته در می آید و ممکن است سنکوپ و زمین خوردن و امکان آسیب دیدگی را به دنبال داشته باشد . بیمار ممکن است احساس سرگیجه داشته باشد و یا حتی غش کند.اگ به بیماران اجازه دهیم که پس از تکمیل درمان دندانپزشکی چند دقیقه بنشینند ، می توانیم از وقوع این سیستم ها جلوگیری کنیم.بیماران با ریسک بالا عبارتند از بیماران مسن ، بیماران مضطرب ، کسانی که از چندین دارو به طور همزمان استفاده می کنند و یا کسانی که تحت یک درمان طولانی درمان دندانپزشکی قرار گرفته اند.

مسدود کننده های کانال کلسیم که برای درمان فشار خون بالا یا نارسایی احتقانی قلب استفاده می شوند ( مشابه با دیلانتین ) و همچنین ارتباط مستقیمی با آریتم مولتی و سایر اشکال زخم های دهانی دارند.رشد بی رویه لثه می تواند باعث درد ، خونریزی لثه و ایجاد مشکل در جویدن شود . شیوع این مساله ٪۱/۷ تا ٪۳/۸ از بیمارانی است که از داروهای مسدود کننده کانال کلسیم استفاده می کنند.

به نظر می رسد یک داروی جدید تر مسدود کننده به نام آنژیوتانسین II باعث ایجاد مشکلات دهانی نمی شود ‌نشان داده شده است که استفاده از NSAID ها تآثیر تعدادی از داروهای ضد فشار خون را کاهش می دهد . از میان ۵۰ میلیون بیمار تحت درمان داروهای ضد فشار خون ، ۱۲ میلیون مرتبا از NSAID ها استفاده می کنند  هر چند که استفاده کوتاه مدت ازNSAID تآثیر کلینیکی خاصی را نشان نداده است. فشار خون بالا ممکن است باعث ایجاد آنژین پکتوریس ، نارسایی احتقانی قلب یا حتی حوادث عروق مغزی است.

این مساله می تواند به طور ناگهانی در اثر افزایش سریع فشار خون طی یک تزریق یا جراحی ایجاد شود . آنفار کتوس میو کارد ، خونریزی شبکیه چشم و نارسایی کلیه سایر عوارض خطرناکی هستند که با فشار خون بسیار بالا همراهند.

هنگامی که یک بیمار در فرم تاریخچه پزشکی خود به فشار خون بالا اشاره می کند، تاریخ تشخیص، عوارض و داروهای مورد استفاده باید بررسی شوند . اصول درمانی در گذشته برای درمان فشار خون بالا از یک رویکرد درمانی پلکانی تبعیت می کرد که به بیمار اجازه می دهد تا از داروها به عنوان یک شاخص مناسب برای تعیین میزان شدن بیماری استفاده کند. داروهای دیورتیک معمولا به تنهایی برای درمان فشار خون خفیف استفاده می شوند ، در حالی که داروهای ترکیبی نشان دهنده فشار خون بسیار بالا هستند.

بیمارانی که داروهای اضافه مانند کلونیدبن مصرف می کنند فشار خون بالای شدیدتری را نشان می دهند و قبل از قرار گرفتن تحت هر گونه درمان پیچیده جراحی ایمپلنت نیاز به مشاوره پزشکی دارند.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه‌های کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.
هزینه ثبت سوال 5000 تومان
برای ادامه پرسش و پاسخ خود فقط از طریق همین سیستم و با همان کد رهگیری اولیه پیگیری نمایید

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
برای ادامه پرسش و پاسخ خود فقط از طریق همین سیستم و با همان کد رهگیری اولیه پیگیری نمایید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فاطمه دوشنبه ۷ اسفند ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ضمن عرض ادب و احترام فراوان از شما تشکر میکنم به دلیل ارائه مطالب ارزنده و مفید.
  سوال داشتم از خدمتتون با توجه به اینکه ساکن شهر کرمان هستم و امکان مراجعه نزد شما دشوار هست با توجه به انواع مختلف از ایمپلنتها چه نوع از ایمپلنت کیفیت بهتری داره و اینکه چجوری متوجه بشم کیفیت ایمپلنت کار شده مناسب هست.
  با تجدید مراتب احترام
  مستدام باشید
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار دوشنبه ۷ اسفند ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام ،ممنون از این همه لطف.
   برای فهمیدن اینکه چه ایمپلنتی از همه بهتره و یا با شرایط فکی شما مناسبت داره باید به چند موضوع مهم توجه داشت. اول اینکه دکتر محترمی که میخوان این کار رو انجام بدهند آیا برند هستند ؟! چون دکتر خوشنام هستند از کالای با کیفیت استفاده میکنند. دوم کشور تولید کننده است که چه کشوری است، کشورهایی مثل آمریکا یا فرانسه یا آلمان و سوییس .... معمولا محصولات کیفی تولید می کنند و در ضمن ایمپلنت که قرار است براتون گذاشته بشه آیا دارای نوآوری هست یا نه. در نهایت شرکت های بیوهورایزن آمریکا ، آی تی آی سوییس ، تیکسوس ایتالیا ، تی بی آر فرانسه و آی دی آی فرانسه برند های معروف تولید ایمپلنت هستند. در واقع ایمپلنتهایی خوب در بازار از این شرکت هاست که ما هم از این دست محصولات استفاده میکنیم.
 • تصویر کاربر رضا جمعه ۱۴ مهر ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آیا در هنگام مراجعه به مطب ها دندانپزشکی در صورتی که به فشار خون بالا مبتلا هستیم باید دندانپزشک را مطلع سازیم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار جمعه ۱۴ مهر ۹۶( 2 سال پیش)
   دادن تاریخچه هر گونه بیماری از جمله بیماری های سیستمیک ( مانند فشار خون بالا ) را باید به اطلاع دندانپزشک خود برسانید تا هنگام درمان با مشکل مواجه نشوید
 • تصویر کاربر امیر شنبه ۵ اسفند ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام حضور اقای دکتر نمدچی و تشکر از اینکه وقت میگذارید برای بالا بردن اگاهی بیماران.
  سوالم این هست که آیا لیزر بافت سخت برای جراحی دندان عقل نهفته وجود دارد؟ و به کجا باید مراجعه کنم؟ ممنونم.
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۵ اسفند ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام و درود بر شما، با توجه به اینکه دندان عقل شما نهفته است باید یک رادیوگرافی سه بعدی به نامه کامبیم سی تی اسکن تهیه شود. بدون این عکس به هیچ عنوان جراحی نکنید. در ضمن لیزر بافت سخت هم هست به نام ERbim YAG .... که در واقع برای بافت سخت و جراحی بافت سخت کاربری دارد. بنده نیز عمل لیزر بافت سخت انجام میدهم فقط همانطور که گفتم قبلش باید اسکن سه بعدی بگیرید.
 • تصویر کاربر طليعه سه شنبه ۷ آذر ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقاي دكتر پسر من ٨ ماهه هست و ٢ دندان مياني پايين و دودندان مياني بالا رو درآورده ولي الان درمورد دندان كناري بالا متوجه حالت كبودي و تيرگي روي ناحيه ملتهب لثه شدم. آيا اين حالت غيرطبيعي و نشاندهنده بيماري يا كيست هست؟ يا ممكنه خودبخود برطرف بشه
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۷ آذر ۹۶( 2 سال پیش)
   سلام این وضعیت با توجه به شرایط سنی کودک شما غیر طبیعی به نظر نمی رسد لطفا برای تشخیص بهتر یک عکس با دوربین گوشی خودتون بگیرید و و از همین طریق ارسال نمایید.
 • تصویر کاربر mohammadreza سه شنبه ۱۹ دی ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید میخواستم از قیمت روکش های دندان اطلاعاتی داشته باشم (قیمت و امثال آن)
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۹ دی ۹۶( 2 سال پیش)
   سلام بسته به اینکه چه جنسی باشه قیمت فرق میکنه اگه چینی متصل به فلز باشه ۵۵۰ هزار تومان و اگر تمام سرامیک باشه یا از جنس zirconia باشد، ۱۲۰۰۰۰۰ تومان
 • تصویر کاربر شادي یکشنبه ۱۹ اسفند ۹۷( 10 ماه پیش) مشاهده پرسش
  آيا داروي بيحسی در دندانپزشكی ممكنه باعث حساسيت بشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار یکشنبه ۱۹ اسفند ۹۷( 10 ماه پیش)

   سلام بانو شادی
   بله در بعضی موارد ایجاد حساسیت میکنه که شدت آن در افراد مختلف متفاوت است

 • تصویر کاربر مهسا یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  دو روز هست که سمت چپ لبم تبخال زده و فک پایین سمت چپم هم زمانی که دست میزنم درد میگیره ( جلو و سمت راست فک هیچ دردی ندارم) علت احتمالی آن چیست ؟
  با سپاس فراوان 🙏
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام مهسای عزیز
   دو تا مورد به ظاهر مستقل هستن
   احتمالا فک پایین سمت چپ‌هم دندان مشکل داری وجود دارد شما چند سالتون هست و در ضمن درد در کدام قسمت فک پایین سمت چپ هست؟

 • تصویر کاربر بروجردی یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام .یک هفته است که دندان عقل فک بالا رو که بسیار دندان ناجوری بود جراحی کردم متاسفانه دچار قفل شدگی فک شدم نمیتونم دهنم رو باز کنم .کارم شده گریه کردن از استرس .لطفا راهنمایی کنید .ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام بروجردی عزیز
   این مورد نامش تریسموس هست و امریست طبیعی در جراحی های عمیق دندان عقل
   با گذاشتن ابس لانگ به تعدادی که به فکتان فشار وارد نکند ما بین دندان های قدامی دو فک
   و بعد کم کم اضافه کردن ان مشکل شما حل خواهد شد
   شماره موبایل خودتون را بدین عضو چنل شین
   در چنل فیلم این کار رو قرار خواهم داد

 • تصویر کاربر سامیه یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ضمن عرض ادب احترام فراوان می خواستم بپرسم قیمت لمینت سرامیکی فک بالا چنده
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام سامیه عزیز
   بسته به تخصص دکتر و کیفیت کار از یک میلیون تا سه میلیون قیمت داده میشود

 • تصویر کاربر negar یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان وقت بخیر. ممنون میشم سوالمو جواب بدین اقای دکتر من حدودا دوسال قبل ارتودنسی دندونامو باز کردم و لبهای کوچک و حساسی دارم مشکلی که برام پیش اومده ترک گوشه دهان در اثر کشیدن و باز کردن بیش از حد دهان برای جهت چک کردن دندانها،متاسفانه گوشه های لب بیش از حد باز شدن و کمی خشکی لب به خاطر شرایط اب و هوای خوزستان برام پیش اومده اقای دکتر خشکی لب ها با بالم کیو وی برطرف میشن اما پارگی گوشه دهان برام ازار دهندس اقای دکتر خواهش میکنم اگه راهی هست که وضعیت مطلوب بشه بهم مشاوره بدین من براتون چند تا عکس تهیه کردم عذر خواهی میکنم بابت کیفیت عکسها ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش)

   نگار عزیز سلام
   به این حالت کایلیتیس گفته میشه
   که یکی از علتای‌ ان کشش گوشه لب می باشد
   در این گونه موارد از کرم کیلان keylan استفاده نمایین و گوشه لب را مدام چرب نمایین مشکل برطرف خواهد شد

 • تصویر کاربر کاویان یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر شما فرمودید عضو بشم 09124192701
  نه دکتر نبض نداره
  از صبح هنگام بیداری در د شروع تا شب مدام هست بکنواخت
  نه شدت پیدا میکنه نه کم میشه
  مثل یک دندان خرابه دردش که تازه داره میرسه به عصب. و دردش داره شروع میشه
  دندان 7 اصلا درد نداره
  درد 80 درصد تو دندان 5 هست که اپیکو شده و 20 درصد مابین 5 و 6
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام فلاح عزیز
   اگه درد دارای نبض نباشه احتمال اینکه این درد با منشا لثه باشه زیاد است مثلا نوعی گیر غذایی در بین دندان های پنج و شش

 • تصویر کاربر محسن یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  چکارکنیم به غیر از کشیدن دندان
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش)

   سوال کامل نیست

 • تصویر کاربر رقیه شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من ۴روزه دندان عقل‌در آوردم از پایین خیلی خیلی درد میکنه و۳۵ سالمه
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش)

   سللم رقیه عزیز
   با دهان شویه بشورین
   بهداشت دهان را بالا ببرین
   در صورت نیاز یک دوره انتی بیوتیک اموکسی ۵۰۰ میل کنین هر هشت ساعت یک‌عدد تا هشت روز

 • تصویر کاربر محمدرضا شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام،خسته نباشی من دندان عقل سمت چپ فک پایبن،که برخلاف دندان های دیگه کج دراومده بود،وتحت فشاربود،کشیدم.الان سمت راست هم همینطوره،بایدبکشم،25ساله هستم،میخواستم به تعویق بنداز م چندسال دیگه مشکلی پیش نمیاد،ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش)

   محمدرضا جان سلام
   بستگی داره که چقدر اذیت کنه
   ایا لثه اطرافش عفونت نکنه که نیازی نیست
   ولی در صورت عفونت حتما باید درمان کشیدن بشه

 • تصویر کاربر ابوالفضل شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید.حدوده یک هفته است.درد دندان و فک دارم.رفتم دکتر گفتند دندان عقلت آسیب دیده باید جراحی بشه.فعلا دارو مسکن مصرف می کنم.
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام ابوالفضل عزیز
   تشخیص دکترتون مقدم بر من است
   دارو میل کنین

 • تصویر کاربر ساحره شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر مدتی دور لثه دندونای پایینم وداخل دهان فک . . لکهای سفید در اومدن با اندگی درد پزشک رفتم گفتن چیزی نیست نیستاتین نوشتن الان باخوان مطالب شما ترسیدم کنه این همون لکوپلاکیاس وپیش در آمد سرطانه چطورباید تشخیص داد . . باز رفتم دکتر گفت قارچه نستاتین نوشته با چندتاقرص لطفا راهنمایم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام ساحره عزیز
   اگر تشخیص قارچ باشه که نیازی به ترس نیست
   لطفا تصویرشو برام بفرستین تا دقیق تر نظر بدم

 • تصویر کاربر نیلو شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  متنی خوندم که نوشتید موقتا میشه روکش را چسباند تا وقت دکتر گرفته شود
  این چسب ahl generic رو میشه از داروخانه یا انلاین تهیه کرد؟ قیمتش به چه صورته؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام نیلو‌جان
   باید از سمان موقت kerr استفاده نمایین

 • تصویر کاربر میم دوشنبه ۱۱ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر جون. در این زمینه متخصص خوب تو شهر قزوین میشناسین معرفی کنین؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار دوشنبه ۱۱ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام

   لطفا در ادامه سوال قبلی خودتون سوال بپرسید نه سوال جدید ثبت کنید... حجم سوالات زیاد است

 • تصویر کاربر سارا یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر،من29سالم هست و دندون کنار دندون جلو در فک بالا احساس میکنم تکون میخوره یعنی لق داره میشه،چجور میتونم درمان کنم که لق بودنش برطرف بشه و منجر به افتادن دندان نشود???
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام سارای عزیز
   لقی را باید بررسی کرد
   اول ؛که میزان لقی در چه میزانی هست
   دوم؛ ایا بیماری لثه عاملش هست
   سوم؛ ایا همراه با بیماری لثه عامل زمینه ساز وجو‌د دارد
   مثل کوتاهی ریشه، سابقه ضربه
   به متخصص و جراح لثه مراجععه کنین لطفا

 • تصویر کاربر یاسمن سه شنبه ۱۲ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  حدود 5 سال پیش دندان 4 فک بالام ترک خورد حین غذا خوردن و دکتر چاره ای جز کشیدن نداشتند.
  شرایط ایمپلنت نداشتم و دندان 5 سالمم رو تراش دادن و به اون وسیله روکش گذاشتن
  دو سال بعد درد اون ناحیه داشتم که با برداشت روکش و معاینه و عکس چیزی تشخیص ندادن و روکش مجدد چسبانده شد
  تا دوسال بعد که چند روز پیش بود
  مجدد اون درد شروع شد.. عکس انداختم گفتن چیزی معلوم نیست
  گفتن روکش رو باید بردارم که خیلی محکم بود
  گفتن زیاد اگه ضربه بزنم امکان شکستن دندان زیر روکش هست که بالخره کنده شد البته با شکستن قسمتی از چینی روکش که گفتن درست میشه
  گفتن موقت چسب میزنم یه هفنه صبر کن اگه درد ادامه داشت عصب کشی میکنم که من گفتم همون موقع انجام بدن عصب کشی رو
  سروع کردن ولی چون وقت قبلی نداشتم ادامش رو به یه هفنه دیگه موکول کردن که التهاب و درد هم کمتر بشه
  الان من سوالم اینه که از استرس و وسواسم هم نشات میگیره
  امکان اینکه ریشه دندان یا دندانم ترک خورده باشه هست با ضرباتی که به روکش برای کنده شدن زده شده یا خیر
  آیا راهی هست مطمین بشم بعدادامه عصب کشی و روکش مجدد انجام بشه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۲ شهریور ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام یاسمن عزیز
   احتمال ترک در ناحیه ریشه هنگام در اوردن روکش تقریبا صفر است
   نگران این موضوع نباشین

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر