هیستوپلاسموزیس

Histoplasmosis

هیستوپلاسموزیس، شایعترین بیماری قارچی سیستمیک در ایالت متحده و در کشور عزیزمان از شیوع بالایی برخوردار است. که توسط هیستوپلاسماکپسولاتوم ایجاد می شود. همانند انواع دیگر قارچهای پاتوژن، هیستوپلاسماکپسولاتوم هم دو شکل است، به فرم ییستی در درمان بدن انسان میزبان رشد می کند و فرم مولد در محیط طبیعت وجود دارد.

نواحی مرطوب و خاک غنی شده با مدفوع پرندگان و خفاش محیط های مناسب جهت رشد این ارگانیسم هستند. این نوع تمایل به شرایط خاص محیط زندگی نشان می دهد که چرا هیستوپلاسموزیس به طور آندمیک در اطراف رودخانه های حاصل خیز دره ها دیده می شود ( مانند ناحیه ای که توسط رودخانه های اهایو و می سی سی پی در ایالات متحده آبیاری می شود) دانه های معلق این ارگانیسم در هوا به مجاری انتهایی هوایی شش ها راه پیدا می کنند و در آنجا رشد می کنند. سالانه تقریبا ۵۰۰/۰۰۰ دیگر دنیا مانند جنوب و مرکز آمریکا، اروپا و آسیا نیز موارد زیادی گزارش شده است . مطالعات اپیدمیولوژیک در نواحی آندمیک ایالات متحده نشان می دهد که ۸۰٪ تا ۹۰٪ مردم این نواحی به این عفونت آلوده شده اند.

نماهای بالینی و رادیگرافیک:

بیشتر موارد هیستوپلاسموزیس یا بدون علائم بالینی هستند یا آنچنان خفیف هستند که نیازی به درمان پزشکی ندارند . تظاهر بیماری به میزان هاگ استنشاق شده، سیستم ایمنی میزبان و شاید به گونه هیستوپلاسماکپسولاتوم بستگی دارد. بیشتر افرادی که در مواجهه با میکروارگانیسم هستند نسبتا سالم هستند و تعداد زیادی از هاگ استنشاق نکرده اند، بنابراین سرماخوردگی ۱ تا ۲ هفته ای هستند.

هاگهای استنشاق شده ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت توسط ماکروفاژها فاگوسیته می شوند و ایمنی اختصاصی مربوط به لنفوسیت های T در مدت ۲ تا ۳ هفته ایجاد می شود. آنتی بادریهای ضد ارگانیسم اغلب چندین هفته دیرتر ایجاد می شوند.  با این سیستم دفاعی،  میزبان اغلب قادر است که ارگانیسم مهاجم را تخریب کند. با این وجود گاهی ماکروفاژها قارچها را احاطه می کنند و سالها بعد ارگانیسم زنده می تواند بروز پیدا کند . بنابراین بیماران که در مناطق آندمیک زندگی می کنند می توانند بیماری اکتسابی داشته باشند سالها بعد در یک منطقه جغرافیایی دیگر و زمانی که سیستم ایمنی آنها ضعیف شده،  آنرا بروز دهند.

هیستوپلاسموزیس حاد:

یک عفونت خود محدود شونده ریوی است که تنها در ۱٪  افرادی که تعداد کمی هاگ را استنشاق کرده اند ممکن است ایجاد شود.  در شرایط مواجهه با غلظت بالای هاگها حدود ۵۰ تا ۱۰۰٪ افراد ممکن است علائم حاد را نشان بدهند نتیجه این علائم ( مثلا تب،  سردرد،  میالژی،  سرفه های غیر پروداکتیو،  بی اشتهایی) ایجاد بالینی شبیه به آنفولانزا می باشد.  بیماران اغلب برای دو هفته مریضی هستند البته کلسیفیکا سیون  غذا لنفاوی هیلار ممکن است بصورت اتفاقی در تصاویر رادیوگرافیک سینه بیماران سالها بعد یافت شود.

هیستوپلاسموزیس مزمن :

این فرم به طور ابتدایی ریه را درگیر می کند و نسبت به فرم حاد شیوع بسیار کمتری دارد.  این فرم اغلب مسن ، آمقیزماتوز ، سفید پوستان یا افراد  دارای ضعف ایمنی را درگیر می کند این بیماری از لحاظ سفید پوستان یا افراد دارای ضعف ایمنی را درگیر می کند این بیماری از لحاظ بالینی مشابه سل است . بیماران واضحا سرفه، کاهش وزن  ، تب ، اختلال تنفسی ، درد قفسه سینه،  هموپتزیس ، هموپتزیس،  ضعف و خستگی را نشان می دهند .  Roentgeoograms های قفسه سینه ارتشاح لوب فوقانی ریه و حفره دار شدن را نشان می دهند.

هیستوپلاسموزیس منتشر:

از انواع حاد و مزمن هم بسیار شیوع پایین تری را دارد و در یک نفر از دو تا پنج هزار نفری که علائم حاد را دارند ، ایجاد می شود . این حالت با گسترش پیشرونده غفونت به مناطق خارج ریوی ایجاد می شود . در برخی نواحی بخش های زیادی از ایالات متحده بین ۲ تا ۱۰٪ مبتلایان به سندرم نقص ایمنی اکتسابی ایدز فرم منتشر بیماری ایجاد می شود . بافتهایی دستگاه گوارش ، سیستم اعصاب مرکزی ، کلیه ها و مخاط دهان . درگیری آدرنال ممکن است هیپوآدرنوکورتیسیسم بدهد .

اغلب ضایعات دهانی هیستوپلاسموزیس در فرم منتشر آن اتفاق می افتد و شایعترین محلهایی که در دهان گرفتار می شود عبارتند: زبان ، کام و مخاط باکال . بیماری عمدتا به صورت یک زخم دردناک متغیر و منفرد بروز می کند که هفته ها طول می کشد ، با این حال بعضی ضایعات ممکن است به صورت یک سطح غیر منظم سفید یا اریتمازتوز ظاهر شوند . ضایعات زخمی دارای لبه های برگشته و سفتی هستند و از لحاظ بالینی از بدخیمی غیر قابل افتراقند.

درمان و پیش آگهی :

هیستوپلاسموزیس حاد به دلیل خود محدود بودن نیاز به درمان اختصاصی جز اقدامات حمایتی مانند مسکن و ضد تب ندارد . اغلب بیماری درمان نمی شود زیرا نشانه ها بسیار غیر اختصاصی هستند و تشخیص هم به طور قطعی مسجل نمی شود. بیماران با هیستوپلاسموزیس مزمن علی رغم اینکه نیمی از آنها خودبخود خوب می شوند معمولا نیاز به درمان دارند . اغلب ضایعات ربوی پیشرونده هستند و در صورت عدم درمان احتمال مرگ تا ۲۰٪ موارد وجود دارد . درمان انتخابی آمفوتریپسین داخل وریدی است هر چند احتمال صدمه به کلیه در اثر این درمان وجود دارد . در بیمارانی که ضعف ایمنی ندارند برای جلوگیری از عوارض زیاد می توان از کتوکونازول استفاده کرد.

تریازول به همراه ایتزکونازول نیز برای درمان می تواند استفاده شود . به نظر می رسد این ماه از کتوکونازول موثرتر است و اثرات سمی ‌کمتری نیز دارد .هیستوپلاسموزیس منتشر یک حالت وخیم است که در صورت عدم درمان سبب مرگ در ۹۰٪ بیماران می شود.  آمفوتریپسین B اغلب در چنین شرایطی مصرف دارد. حتی علی رغم درمان،  آمار مرگ و میر بین ۷ تا ۲۳ درصد مشاهده می شود . همچنین کتوکونازول و ایتزکونازول ممکن است در افرادی که ضعف ایمنی ندارند نیز استفاده شود .  ولی با این حال جواب به درمان از آمفوتریسین B کندتر است و احتمال عدد بیماری هم بالاتر است.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه‌های کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.
هزینه ثبت سوال 5000 تومان
برای ادامه پرسش و پاسخ خود فقط از طریق همین سیستم و با همان کد رهگیری اولیه پیگیری نمایید

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
برای ادامه پرسش و پاسخ خود فقط از طریق همین سیستم و با همان کد رهگیری اولیه پیگیری نمایید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علیزاده پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام،گاهی موقع عصبانیت دچار خونریزی توی دهان میشم،ولی نمیدونم درواقع این خون برای چیهوبهتره پیش کدوم دکتر برم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام علیزاده عزیز
   به متخصص و‌جراح لثه مراجعه نمایین

 • تصویر کاربر آناهیتا پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر با تشکر از خدمات بی نظیرتون
  من سه ماه پیش سه تا از دندونامو عصب کشی و پر کردم و بعد ازاون جرم گیری دندان انجام دادم حالا با گذشت سه ماه هنوز نمیتونم با اون سه تا دندون غذا بجوم و یکی ازاون سه تا دندون به شدت به شیرینی و سردی و گرمی حساس شده بازم دکتر مراجعه کردم و گفتن که لبه هاش بلنده و کوتاهش کردن اما بازم افاقه نکرد و گفتند که به دلیل عفونت نمیتونیم دندونو بکشیم وحالا هرکاری میکنم ای سینوزیت دندانی از بین نمیره...
  چیکارکنم که این سینوزیت از بین بره؟؟؟؟
  و اینکه این درد مال عفونته یا مال عصب کشی چون بعد از عصب کشی دردم شروع شد...
  ممنون بابت پاسخگوییتون...
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام اناهیتای عزیز
   باید یک بررسی کلی بشین
   اول رادیوگرافی بعد از درمان دندان ها را یک عکس قتوگراف بگیرین برام ارسال نمایین

 • تصویر کاربر مونا پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  آقاي دكتر بنده حدود يك سال است كه به علت انجام پرتودرماني دچار قفل شدم فك هستم از فيزيوتراپي و ماساژ درماني هم استفاده كردم اما متاسفانه دامنه بدست امده ماندگار نيست و دوباره به حالت اول برميگرده ميخواستم بدونم با توجه به اذيت شديد شما چه راهي رو براي درمان پيشنهاد ميكنيد؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام‌مونا جان
   بفرمایبن پرتو‌درمانی برای چی هست ؟
   در ضمن این حرکان فیزیولوژیک فک‌را یاید مستمر انجام داد در صورت نیاز باید اموزشتون بدم
   منتظر پاسخ هستم

 • تصویر کاربر ساناز شنبه ۹ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  دندان های فک جلوی من دوعددشان یعنی دندان نیش بیرون زده و روی دندان های دیگه قرار گرفته آیا خیلی زمان میبرد که درست بشود ؟؟؟واینکه چقدر هزینه داره همان دو عدد؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۹ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام ساناز عزیز
   باید با ارتودنسی درمان گردد و معمولا بیش از یک سال و نیم زمان میبرد بسته به مشکل

 • تصویر کاربر منصوری شنبه ۹ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و احترام حدود یکی دو ماهه فک بالا و پایین گاهی وقات درد میکنه دندانپزشکی رفتم گفت دندان بالا سمت چپ بریج کار شده که یکی از پایه ها عصب کشی نشده و یکی دیگر از دندانها نیاز به عصب کشی داره . اما فکم پایین و بالا هر دو با هم درد میکنه وگاهی به گوش می زنه بنظر شما علت چی می تونه باشه
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۹ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام منصوری عزیز
   اکر درد در گوش می پیچد یا انتقال درد به گوش میزند حتما دندان فک پایین درگیر هست و باید به دنبال دندان مشکل داری در فک پایین بود
   هر چند ممکن است دندان زیر روکش فک بالا هم مشکل داشته باشد

 • تصویر کاربر ملیکا شنبه ۹ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من 18سالمه و ۲ روزهدکه آبله مرغان گرفتم و روی دندون نیشم یعنی روی لثم لکه سفید هس همینطور ردیف پایین هم یکجا اینطوری لکه سفید داره بنظرتون از آبله مرغانه یا نه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۹ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام ملیکای عزیز
   قویا میتوانم بگم که خیر
   برای اطمینان خاطر عکسشو زمانی که دهانتون رو خشک کردین برام ارسال نمایین

 • تصویر کاربر میترا شنبه ۹ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ...من حدود سه ماه پیش سه تا دندونامو پر کردم و بعد از آن جرمگیری دندان انجام دادم...
  و حالا بعد از اون با اون سه تا دندون اصلا نمیتونم چیزی بجوم دکتر رفتم گفت لبه هاش بلنده و کوتاهش کرد اما بازم تغییری نکرد و حالا یکی از اون سه تا دندون به شدت به شیرینی و سردی و گرمی حساس شده و یک نکته دیگه این هست که من دندون عقل نیمه نهفته دارم که به صورت افقی رشد کرده است و پیش هر دندون پزشکی که رفتم حاظر به کشیدن این دندون های عقل یا آسیب دیده ام نشده اند ....تورو خدا کمکم کنید بیچاره شدم از دست دردش
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۹ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام میترای عزیز
   ببینین در بعضی موارد با پر کردن دندان مشکل بیمار نه تنها حل نمیشود بلکه اضافه تر هم میگردد
   باید دید کدوم‌ دندان جواب نداده ان دندان را مجددا خالی کرد و در صورت نیاز درمان ریشه یا عصب کشی نمود

 • تصویر کاربر نون شنبه ۹ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب
  آقای دکتر مدتی است متوجه شدم به دلیل گازگرفتگی مکرر داخل گوشه ی لبم یک جوش سفید به وجود اومده که الان حدود دو هفته ست خودم و کنترل کردم ک گاز نگرفتم اما برطرف نشده
  درضمن من دندانهای تیزی دارم
  همچنین در گونه های داخلی از هر دو گونه هام جای ردیف قرار گرفتن دندانهام روی همدیگه مثل یک خط سفید به وجود آمده،
  امکان سرطانی بودن این موارد هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۹ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام نون الف عزیز
   امکانش هست از این قسمت یک عکس بگیرین برام ارسال کنین
   تا دقیق جواب بدم
   البته منطقه را کاملا خشک کنین

 • تصویر کاربر کاویان پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام 6 ماه فک بالا دندان 5 و 6 و 7 را ترمیم کردم و منارش عقل و کشیدم
  6 ماه درد مداوم خفیف دارم مابین 5 و 6.
  5 در نهایت اپیکو کردم و 6 عصب کشی و اصلا تو درد تاثیری نداشت
  ام ار ای انجام دادم میگن مشکلی نیست
  سیتی اسکن مشکلی نبوده از سینوس
  مشکل این از درد از چیه که زندگیه و سیاه کرده
  چون من همزمان دندانها رو درست کردم نمی تونم تشخیص بدم که بعدداز درست کردن کدومشون من مشکلم شروع شده
  این درد فقط بعد از باز کردن دندها سراعم اومده و تا الان هست
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام فلاح عزیز
   باید پرسش و پاسخ کنیم
   درد ، نبض زننده هست یا نه؟
   در ضمن شماره تماس بدین عضو چنل کنم شمارو

 • تصویر کاربر سمعان پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خدمت آقای دکتر.من مادرزادی دندونام پوک میشن و میشکنن و ریشه هاش میمونه الان هم چندتاشون همین مشکل رو دارن و عفونت میکنن و من هم آنتی بیوتیک میخورم چون هزینه سنگین دندان پزشکی رو ندارم بیمه تکمیلی رازی هستم ولی متاسفانه فقط سالی یکبار اون هم مبلغ ۸۰۰۰۰۰هزارتومن رو میده سالی یک دندان نمیدونم چیکار کنم خسته شدم از بس انتی بیوتیک خوردم
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام پرسته عزیز
   به این حالت مادرزادی گفته نمیشود
   فقط وضعیتی است که بطور کامل در زمان کوتاه دندان ها دچار پوسیدگی میشن
   باید به مراکزی که تحت نظر ایتام هستن مراجعه کرده و تحت درمان قرار بگیرین
   شما ساکن کدوم شهرین؟

 • تصویر کاربر عبدالله پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  من یک ماه پبش برای ترمیم دندان پیش متخصص ریشه دندان رفتم بعداز انجام تعمیر دهانم به خوبی باز نمی شود وبه سختی غذا می خورم دلیلش چبست؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام عبدالله عزیز
   به این حالت تریسموس گفته میشه
   با گذاشتن انگشتانت‌ون بین دو فک و کم کم باز کردن فک میتوانین به راحت شدن از این موضوع کمک کننده باشن
   یا از ابس لانگ‌استفاده کرده و بین دندان های جلویی گذاشته و کم کم اضافه کنین تا به اندازه مورد دلخواه برسد

 • تصویر کاربر مژگان پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر حدودا اواسط آذر ماه ۹۷ من مبتلا به فلج باز خیلی خفیف شدم چون داروهای ب کمپلکس مصرف می کردم به نوع خفیف مبتلا شدم هر دکتری میرفتم همه میگفتن استرس و توهم برای خودت مشکل میتراشی ولی من سمت چپ صورتم تا زیر فکم حس داغی و یک درد بدی داشتم و هرزگاهی الا ن که شهریور ماه ۹۸ هم دارم البته عمدتا زمانی که سرما میخورم و اینکه از روی ام ار ای تشخیص دادن که علت این در. صورت من چی بعد از اون به بعد بالای پلک من ورم کرده و زاویه صورتم از بین رفته چکار باید بکنم خواهش می کنم اگر درمان خاص دارویی هست بگید اگر چه من بل مصرف داروی پردنیزول و ابتلا به این بیماری حجمی از موهام رو از دست دادم
  فقط یک راه حل بگین من هنوزم گهگاه صورتم داغ میشه و درد داره پلکم هم ورم میکنه فقط یک طرف صورتم چکار کنم من
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام مژگان عزیز
   علايمی که می فرمایین اصلا در ارتباط با فلج بل نیست
   مثل درد در ناحیه فک پایین یا احساس داغی در فک
   و چون از نوع ساده این موضوع درگیر بودین اصلا نیاز به درمان نداره ولی حرکات فیزیو تراپیک خیلی کمک کننده هستن به تقویت عضلات ان قسمت

 • تصویر کاربر محبوب پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشيد من الان ٥ هفته باردارم ولي قبل از اون ايمپلنت مرحله اول يعني گذاشتن پين اوليه رو انجام دادم ميخواستم بدونم ميتونم براي ادامه درمان ايمپلنتم اقدام كنم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام محبوب عزیز
   ترجیحا تا پایان بارداری صبر کنین
   بعد اقدام به ادامه درمان کنین
   در صورتی که میخواهین ادامه درمان را در دوران بارداری انجام دهید لطفا به من پیغام دهین تا راهنماییتان کنم

 • تصویر کاربر پارسا پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام.من دندونم چند وقتی هست که یه کمی لق شده و یک درد خفیفی داره .میخاستم بدونم این دندون رو باید بکشم یا نه.ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام پارسا جان
   چند سالتون هست
   کدام دندان
   سابقه ضربه دارین
   بیماری لثه چطور
   امکانس هست عکسشو بفرستین ممنون میشم

 • تصویر کاربر آراد پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  پسرم هنوز دندان نداره و قسمت فک بالا متورم شده و رنگ لثه کبود میباشد طبیعیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام آراد جان
   بله طبیعیه اگر دقیقا سنشونو بدونم بیشتر توضیح میدم

 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  ایمپلنت های زیرکونیا که بطور یکسره از زیرکونیا هستند ، در ایران در کجا انجام میشوند.چون ظاهرا اکثر مطب ها انجام نمیدهند
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   محمد عزیز سلام
   ما ایمپلنت زیرکونیا نداریم
   کولار ایمپلنت از جنس زیرکونیا هست مثل TBR فرانسه اززنوع Z1conect , و .....
   که برند قوی هست
   ایمپلنت از جنس زیرکونیا در دنیا وجود ندارد چون زیرکونیا شکننده است

 • تصویر کاربر اليسا پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  روكش موقت دكتر براى دندونم گذاشتن كه روكش اصلى اماده شه الان روكش موقت افتاده ميشه باچسب موقت ازداروخانه بگيرم بزنم
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام الیسا جان
   ما چسب موقت نداریم ولی سمان موقت داریم
   سمان موقت را پیش دکترتون انجام دهید تا دندان اسیب نییند

 • تصویر کاربر عامری پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و درود خدمت آقای دکتر بزرگوار
  من بشدت از ناحیه مفصل فک دچار مشکل هستم
  سردرد و گردن درد شدید دارم
  فکم مدام از جاش درمیره
  صدا میده
  لقه
  لطفا بفرمایید برای مشخص شدن دقیق مشکلم ام ار ای بگیرم یا سی تی و کجا انجام بدم و خدمتتون برسم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام عامری عزیز
   بسته به اینکه در تشخیص کدام قسمت از مفصل مشکل داره ما درخواست های مختلف خواهیم داشت
   ایا عکس رادیو گرافی تشخیصی دارین تا من نظره قطعی بدم

 • تصویر کاربر محمدحسین پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر گرامی
  ببخشید من یه دندون از بالا کنار دندون نیشم ندارم ، سمت راست و حالا نمدونم چرا ولی دندونای بالا و پایینم به هم نمیچسبن اصلا و فاصله ی زیادی دارن و ترتیب و شکل دندونامو رشت کرده ، آیا میشه گفت فک پایینم یکم جلوعه و یا کلن چیکارش میشه کرد؟؟ ، عکسشم میفرستم ببینید
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام محمد حسین جان
   شما بصورت مادرزادی دندان لترال یا پیش کناری را ندارین ولی از طرفی دچار کراس بایت خلفی هم هستین
   شما از طریق ارتودنسی و‌جراحی احتمالی مشکلتون حل خواهد شد

 • تصویر کاربر mojtaba پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  من در کودکی یکی از دندان های پیش را از دست داده ام . با گذشت سن دیگیر دندادن های جای آنرا پر کرده اند.ایا امکان اصلاح آن وجود دارد.با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام مجتبی جان
   لطفا عکسی که میفرستین از زیر چشم تا چانه باشد زمانی که دندان ها را روی هم قرار داده این

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر