۸ راهکار برای راحت تر رفتن به دندانپزشکی

دندان پزشکان ۸ راه برای این که رفتن به دندانپزشکی بعدی خود را راحتتر کنید ارائه کرده اند

رفتن به ملاقات دندانپزشک شاید برای برخی از افراد به همان اندازه سخت باشد که بخواهند مژه های چشم خود را یکی یکی از جا در آورند. با این حال اگر بخواهد وضعیت بهداشت دهانی و دندانی مناسبی داشته باشید، بسیار مهم است که حتما از دندان های خود مراقبت کرده و هر چند وقت یک بار به ملاقات دندان پزشک بروید حتی اگر از آن ها ترس دارید. مرکز کنترل بیماری ها و پیشگیری اعلام کرده است که در کمترین حالت باید حتما سالی یک بار به ملاقات دندان پزشک بروید اما ممکن است میزان مراجعه به دندانپزشک در طول سال بیشتر هم باشد که خود وی می تواند این موضوع را به شما بگوید.

اگر از رفتن به مطب دندانپزشک ترس و واهمه زیادی دارید باید بگوییم که تنها نیستید. دکتر سوزان ماپلز دندانپزشک و نویسنده کتاب معروف « دهان فضول! ۷۷ رازی که فقط دهان شما می تواند در مورد داشتن زندگی سالم تر شادتر و جذاب تر به شما بگوید» ، در گفت و گو با SELF می گوید:« من هر روز این مشکل را با چشم های خودم می بینم.

بازدید در دندان های شما، پاک کردنشان، لمس آن ها و سوراخ کردنشان قطعا یک نکته مثبت و جذاب در زندگی شما نیست. با این حال دندان پزشکان ۸ راهکار را پیشنهاد داده اند که معتقدند به کمک آن ها بازدید از مطب دندانپزشکی برایتان آنقدر ها سخت نخواهد بود. در ادامه این ۸ راهکار را با هم بررسی خواهیم کرد.

۱- قبل از تمیز کردن دهان و دندان ها درخواست کرم های بی حس کننده موضعی برای لثه های خود داشته باشید.

دکتر جولی چو یک دندان پزشک عمومی در شهر نیویورک می گوید:« این کاملا طبیعی و درست است که از دندانپزشک خود بخواهید قبل از شروع کار از مواد بی حس کننده موضعی در دهان شما استفاده کند. این کار باعث بی حس شدن بافت دهان می شود تا هیچ دردی را به شدت اصلی خود حس نکنید. در صورتی که نیاز به تزریق ماده ای در دهان خود دارید نیز همین راهکار می تواند کاربردی باشد – استفاده از کرم های بی حس کننده در ناحیه مورد نظر قبل از وارد کردن سوزن می تواند درد را تا حد زیادی کاهش دهد.»

۲- با مطب تماس بگیرید تا به شما بگویند گزینه های مربوط به کاهش استرسی که در دسترس هستند و مناسب شما خواهند بود چه هستند.

دکتر آلیشا اچ کلارک، روانپزشک تایید شده کلینیکی، می گوید:« به عنوان مثال، اگر آن قدر از تمیز شدن و چک شدن دندان های خود توسط دندانپزشک به صورت مرتب ترس دارید که وقت های ملاقات را به عقب انداخته یا کنسل می کنید، ممکن است مصرف برخی داروهای ضد آشفتگی و استرس که تاثیر کوتاه مدت دارند کمک حال شما باشد. بودن در مطب دندانپزشک می تواند ترسناک و استرس زا باشد و حتی در برخی شرایط دردناک شود. اما ترسیدن و یا آشفتگی نیاز نیست بخشی از این تجربه شود.»

دکتر مارک اس والف، پروفسر و مسئول دپارتمان کاریولوژی در دانشگاه دندانپزشکی نیویورک می گوید:« مطب هر دندانپزشک متفاوت از دیگران است، اما برخی از آن ها ممکن است به شما نیتروس اکسید یا همان گاز خنده بدهند که در حین پروسه های دهان و دندانی خاص باید آن را تنفس کنید تا به ریلکس بودن و حس آرامش بیشتر شما کمک کند.»

دکتر والف در ادامه افزود:« یا ممکن است بخواهید از آن ها که داروهای ضد آشفتگی و استرس را تجویز کنند تا مشکل شما تا حد زیادی برطرف شود. اگر دندانپزشک شما نمی تواند این موارد را تجویز کند، از تراپیست و یا پزشک عمومی خود درخواست داشته باشید. اگر یک فرد حرفه ای به جز دندانپزشک شما یک داروی ضد استرس تجویز کرد، قبل از مصرف آن حتما با مطب دندانپزشک خود هماهنگی لازم را داشته باشید که با پروسه درمانی دندان های شما تداخلی نداشته باشد.»

از دیگر موارد کاهش استرس که ناشی از تزریق داروی بیهوشی است ، هیپنوتیزم است که در مطب دکتر مهیار این مورد انجام می شود.

و در دیگر موارد حتما مطمئن شوید که فردی شما را به مطب برده و برگرداند و از رانندگی توسط خودتان حتما اجتناب کنید.

۳- قبل از این که پروسه درمانی شروع شود، از دندانپزشک خود بخواهید تمامی مراحل را به اطلاع شما برساند.

اگر از ایده رفتن به ملاقات دندانپزشک خود هراس دارید، اجازه دادن به آن ها برای وارد کردن هر ابزاری به دهانتان بدون این که هیچ ایده ای در موردش داشته باشید می تواند بسیار بد باشد و شرایط را بدتر کند. به همین خاطر است که دکتر چو پیشنهاد می کند که قبل از انجام پروسه درمانی از دندانپزشک خود بخواهید تمامی مراحل را به شما توضیح دهند. «به عنوان یک مریض شما حتما این حق را دارید که بدانید قرار است چه عملیاتی در بدن شما انجام شود و دلیل آن چیست و یا این که آیا گزینه های دیگری روی میز هستند یا خیر.

۴- از یک فرد نزدیک به خود که حاضر است شما را ماساژ دهید بخواهید شما را همراهی کند (بله! این یک ایده خوب است!)

مطب هایی هستند یک تراپیست حرفه ای ماساژ دارند که بر روی بیماران آشفته در حین تمیز کردن دهان خود ماساژ درمانی انجام می دهند. بزودی این مورد در مطب های دکتر مهیار نیز راه اندازی خواهند شد. ایده این کار مبتنی بر این است که تجربه فرد لذت بخش‌تر شده تا ایده این که دندان های شما در حال تمیز شدن و ترمیم هستند به پس زمینه ذهنتان برود.

از آنجایی که اکثر دندانپزشک ها چنین سرویسی را ارائه نمی کنند، می توانید از یک دوست نزدیک و یا عضو خانواده مشتاق خود بخواهید تا این کار را انجام دهد، البته به شرطی که قبل آن با مطب دندانپزشک خود در این زمینه صحبت کنید و تایید آنها را دریافت نمایید.

۵- سعی کنید وقت ملاقات شما در میانه روز باشد چرا که در آن زمان اوضاع آرام تر است.

همچون مطب هر دندانپزشکی، دفتر دندانپزشک مورد شما نیز در برخی ساعت های روز شلوغ تر از حالت عادی می شود. معمولا در اواسط روز که افراد در سر کار خود هستند و کودکان نیز در مدرسه به سر می برند، تعداد کمی مراجعه کننده به مطب دندانپزشک ها مراجعه می کنند. دکتر ماپلز می گوید:« این دقیقا زمانی است که با آرامش خاطر بیشتر می توان در مطب حضور یافت. منظره ای عاری از افراد زیاد که برخی از آن ها ممکن است در حال درد کشیدن باشند می تواند آرامش شما را به هم بزند. علاوه بر این احتمال این که زودتر کار شما انجام شود و از مطب خارج شوید بیشتر است یا اگر بخواهید زمان ملاقات خود را تغییر دهید وقت زیادی را صرف معطل ماندن در بخش پذیرش مطب نخواهید کرد.

۶- در حین انجام کار توسط دندانپزشک از موسیقی برای آرام شدن خود استفاده کنید.

موسیقی می تواند یک عنصر گمراه کننده خوب باشد، به جای این که بخواهید فکر خود را به ابزار هایی که درون دهانتان هستند متمرکز کنید به موسیقی گوش کرده و ریلکس کنید. اگر دندان پزشک شما مشکلی با این موضوع نداشته باشد، گوش دادن به موسیقی در حین ملاقات دندانپزشکی هیچ مانعی ندارد. دکتر والف می گوید:« امروزه هر کس موسیقی مورد علاقه و خاصی دارد، حتما آن را به همراه خود بیاورید. برای راحت تر بودن کار همه، دکتر والف پیشنهاد می کند به جای هدفون از هندزفری های کوچکتر و ترجیحا بی سیم استفاده کنید چرا که سیم ها ممکن است جلوی کار پزشک را بگیرند. مدل هایی همراه با سیستم حذف نویز می توانند بسیار کاربردی باند. دکتر چو می گوید:« من همیشه در صورتی که به توجه بیمارانم نیاز باشد به آن ها می گویم که بر روی شانه آن ها خواهم زد تا متوجه من شوند.»

۷- با دندانپزشک خود صحبت کرده و یک اشاره و علامت خاص تعیین کنید؛ برای زمانی که شما درد دارید و یا نیاز به تنفس پیدا می کنید.

بسیاری از افراد از این ایده که در حین قرار ملاقات دندان پزشکی خود نتوانند با پزشک ارتباط برقرار کنند هراسان هستند – به هر حال دهان شما در مطب دکتر باز و مشغول است. به همین خاطر است که دکتر ماپلز پیشنهاد می کند با پزشک خود بر روی یک علامت توافق کنید که به وی نشان دهد که ناراحت هستید و نیاز است که کار برای چند ثانیه متوقف شود. بسیاری از بیماران این گزینه را انتخاب می کنند که دست خود را بالا آورند، اما علامت شما می تواند هر چیزی باشد. فقط مطمئن شوید که دندانپزشک شما می داند که علامت مذکور چه است. این موضوع را باید قبل از شروع پروسه درمانی با وی چک کنید.

اگر از مطرح کردن این موضوع با دندانپزشک خود خجالت می کشید حتما این حس را کنار بگذارید. دندانپزشک شما قطعا می خواهد بداند که چه زمانی درد دارید تا شاید بتواند به نحوی مشکل را برطرف کند. دکتر والف می گوید:« دندانپزشک ها برای آسیب رساندن به مردم هیچ جایزه ای دریافت نمی کنند. هدف اصلی ما این است که کمک کنیم افراد بخندند.»

۸- یک پاداش را برای این که به ملاقات دندانپزشک می روید برای خود تعیین کنید تا شما را به رفتن به مطب دندانپزشک ترقیب کند.

حالا که شما دیگر کودک نیستید احتمالا پس از اتمام قرار ملاقات دندانپزشکی به شما آب نبات یا اسباب بازی هدیه داده نمی شود. خوشبختانه، شما می توانید خودتان این کار را انجام دهید. برنامه ریزی و انتظار داشتن برای انجام یک کار جالب یا خرید چیزی که دوستش دارید می تواند سفر شما به مطب دکتر دندانپزشک را راحت تر کند.

قبل از ملاقات یک فعالیت خاص و عالی را برنامه ریزی کنید، مثلا رفتن به سینما و یا خرید می تواند استرس شما برای وقت ملاقات دکتر را کاهش دهد. دکتر چو می گوید:« شما حتی می توانید فردی را مسئول پاداش دادن به خود کنید. مثلا با ایمیل دوست خود بلیت سینما تهیه کنید و به وی بگویید تا زمانی که به ملاقات دندانپزشک خود نروید، آن را برایتان ارسال نکند.»

برای راحت تر کردن رفتن به ملاقات دندانپزشک راه های زیادی وجود دارد، اما یک مورد شاخص و کلیدی: به سراغ دندانپزشکی بروید که به احساسات و حالت شما اهمیت دهد و با برنامه هایتان همکاری کند، یا حتی خودش راهکارهایی پیشنهادی بر اساس وضعیت شما ارائه کند. اگر دندانپزشک شما برای آسوده و راحتتر نبودنتان با شما همکاری نمی کند پس بهتر است یک فرد دیگر را انتخاب کنید. دکتر والف می گوید:« دندانپزشکی را پیدا کنید که به حرف هایتان گوش می دهد و به ترس هایی که دارید اهمیت می دهد. پیدا کردن دکتری که بتواند ناراحتی و اضطراب در شما را تشخیص دهد یک کمک بزرگ خواهد بود.»

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه‌های کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.
هزینه ثبت سوال 5000 تومان
برای ادامه پرسش و پاسخ خود فقط از طریق همین سیستم و با همان کد رهگیری اولیه پیگیری نمایید

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
برای ادامه پرسش و پاسخ خود فقط از طریق همین سیستم و با همان کد رهگیری اولیه پیگیری نمایید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محسن سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  میخوام یکی از دندان های فک پایین ایمپلنت کنم ولی از درد حین عمل و بعد از عمل نگرانم
  دندان فعلیم هم به دلیل شکستگی(یک سمت دندان کاملا شکسته) درد شدیدی میکنه
  میخواستم بدونم درد ایمپلنت ازاین بیشتره؟
  واینکه راهی جز ایمپلنت نیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   محسن عزیز درود
   ترمیم شامل سه فاز هست فاز اول ترمیم فاز التهابی هست که توام با درد و تورم هست پس یک انسان سالم وقتی برشی ، جراحی در ناحیه ای از بدنش ایجاد میگردد اگر درد نداشته باشد غیر طبیعیست
   درد بعد جراحی ایمپلنت معمولا تا یک هفته هست و با دارو قابل مهار

 • تصویر کاربر نرگس سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر من امروز سومین روزیه که دندان عقلمو کشیدم عقل پایین سمت چپ ، درواقع ۵شنبه غروب کشیدم امروز شنبه اس ، دندونم کج و اینا نبود فقط سوراخ شده بود برهمین کشیدمش
  من قبلنم دوتاعقل بالارو کشیدم اصلا اینحوری درد نداشتم اینم بگم روز بعد گلو درد گرفتم و بدن درد و بیحال بودم عین علائم سرماخوردگی
  الان بهترم ولی درد دارم همچنان دکتر درد تا چندرپز طبیعیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام نرگس عزیز
   تا یک هفته طبیعیه به شرطی که شرایط رو به بهبودی بره
   با دهان شویه دهان را شستشو دهید و بهداشت را کاملا رعایت فرمایین

 • تصویر کاربر Mozhi سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من ده روزه دندون عقل فک پایینمو عصب کشی کردم الان بعد از ده روز لب پایین سمت چپم و فکم یه حالت بی حسی پیدا کرده میخواستم علتشو بدونم ،ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام مژی عزیز
   احتمالا کانال عصب الوئولر تحتانی درگیر شده
   یا انتهای ریشه در داخل کانال هست
   یا ابسه منجر به بی حسی شده
   یا اینسترومنتیشن زیاد باعث این موضوع
   سریعا عکس رادیوگرافی را برام بفرستین

 • تصویر کاربر زهرا سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقاي دكتر تو رو خدا جوابم رو بديد من الان ١٠ روزه دندان عقل نهفته ام رو جراحي كردم ولي هنوز زبونم بي حسه سمت راستش خيلي تو اينترنت خوندم ميگن ممكنه دايمي باشه من خيلي ميترسم از كجا بفهمم خوب ميشه؟ اصلا اميدي هست ك خوب بشه دهنمم كامل باز نميشه ولي اين چند روز زبونم نسبت به روزاي قبل بيشتر مور مور ميشه ايا ممكنه اين نشونه اي باشه ك حس زيونم برميگرده؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام زهرای عزیز
   با توجه به اینمکه عصب زیانی در خانم ها در دیواره زبانی دندان هم بالاتر و بیرونتر قرار گرفته احتمال درگیری عصب زبانی در خانم ها شایع تر است
   بسته به اسیب اکه عصب قطع شده باشد برگشت پذیر نیست
   که شایع نیست
   در غیر اینصورت سه ماهه معمولا حس برمیگردد

 • تصویر کاربر سامان سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  آقای دکتر من حدود ۱۰ساله زبانم سفیده و گونه هام و کناره های زبانم از داخل پلاک بسته و باعث شده دهانم بوی بد بدهد چندبار هم ب پزشک مراجعه کردم اما فایده نداشت
  مشکلاتمم تقریبا شبیه لکوپلاکیا هست
  ممنون میشم کمکم کنید و راه درمانم رو بهم بگید
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سامان جان سلام
   لطفا عکس داخل دهان رو برام ارسال کنین

 • تصویر کاربر ليلى سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام وعرض ادب واحترام سوال داشتم از خدمتتون من ٥ روز پيش دوتا ازدندوناى فك پايين رو عصب كشى كردم ولى متاسفانه لب وچانه هنوز بى حس هست و كمى احساس درد هم دارم يكى از دندانها هنوز پانسمان داره اون يكى هم پر شده و اين بى حسى باعث نگرانى بنده شده آيا راهى وجود داره براى از بين رفتن بى حسى
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام لیلی جان
   مورد شما کمی سوال برانگیز هست ایا در سمت عصب کشی شده ورم هم دارین( ابسه)

 • تصویر کاربر معین سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من دندان عقل پایین سمت راستمو 4 روز پیش با جراحی کشیدم البته بخیه نزدن ولی هنوز درد دارم امروز دیدم تو حفرش یه چیزای سفیری مثل چرکه باید تو حفرشو تمیز کنم یا نه
  ببخشید دندان عقل نهفته را باید جراحی کنیم یا نه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام معین جان
   در مواقعی که جای رویش کامل ندارد بله باید خارج شود
   ولی در مورد سفیدی داخل حفره کشیده شده اگر مواد غذایی باشد باید با یک سرنگ که داخلش سرم است شسته شود

 • تصویر کاربر M سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من دندانی را ترمیم کردم. الان بعد از دو، بخشی از روکش افتاده، نه آن را بلعیدم و نه تنفشش کردم. سوال این است، که میشود بدون دو جلسه معمول جراحی و غالب گیری، فقط روکش قبلی را برداشت و روکش جدید بزارید؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام عزیز
   متاسفانه اصلا سوال شما بزرگوار را متوجه نشدم
   لطفا واضحتر بفرمایین تا پاسخ دهد

 • تصویر کاربر ناهید سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام مادر همسرم مشکل قلبی داره و ۲بار آنژیو گرافی شده الان دندون درد شدیدی داره چندروز پیش رفته دندون پزشکی داروی بی حسی که زدن حالش بد شد و از حال رفته چندروزی بیمارستان بستری بود و حالا مرخص شده و هنوز دندون دردش خدب نشده هرجاهم میره درست نمیکنن چون مشکل قلبی داره نیخواستم بپرسم باید چیکارکنیم ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام ناهید گرامی
   درود بر شما که به فکر مادر همسر هستین
   تو قوانین امریکا مادر همسر شما در جایگاه ASA III قرار میگیرند یعنی دندان پرشکی تحت نظر در محیط بیمارستانی
   دکتر قلب ، دندان پزشک ، داخلی
   حضور داشته باشند

 • تصویر کاربر ساغر سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من 13سالمه دندان های نیاز به سیم دارند وکج رشد میکنند و میخواهم سفید تر شوند و مادر میگوید خیلی گران است چه کنم
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   ساغر جان سلام
   عکس فکتون را با گوشی موبایل سند کنین متوجه شم میزان مشکلتونو

 • تصویر کاربر فاروق سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  من پیش دندانپزشک دندان عقل راکشیدم ولی تماس دستکشی که تودستش بو انقد با لبهام سایده شدن که گوشه ی لبم ترک برداشه درد زیادی دارد کا الان فقط میتونم اب بخورم لطفا یه پمادی توصیه کنید که زوتر خوب شم خیلی درد داره
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام فاروق عزیز
   به این وضعیت کایلایتیس گفته شده
   کرم کیلانkeylan را تهیه کنین معجزه کن رو متوجه خواهید شد

 • تصویر کاربر سبحان سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  ممکنه بفرمایید کم هزینه ترین و سریع ترین راه برای درمان دندان هایی با این وضعیت که در عکس ارسال میکنم را بفرمایید. لطفا حدود هزینه و دوره درمان را ذکر فرمایید.
  تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام سبحان عزیز
   به وضعیت شما open bite گفته میشود راهکارتان ارتودنسی جراحی هست

 • تصویر کاربر ژاله یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  من 35 سالمه و حدودا 30 سال است که مبتلا به فلج بل هستم و حدودا 40% بهبود داشته.
  الان با جراحی میتونم درمان بشوم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام ژاله عزیز
   علت فلج را هم بفرمایین
   تا نظر بدم
   در ضمن یک عکس از صورت بگیرین تا ببینم کجاهارو دقیقا درگیر کرده

 • تصویر کاربر سید یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  اقای دکتر سلام وقت شما بخیر
  یک عدد دندان ایمپلنت میخواستم انجام بدم و از لحاظ هزینه میخوام پایین باشه و همینطور سرعت کار گذاشتن چقدر زمان و هزینه چقدر میشه بنده بندرعباس هستم
  با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام سید احمد عزیز
   قیمت از واحدی ۳/۵۰۰/۰۰۰ به بالا
   و معمولا یک ربع زمان میبرد

 • تصویر کاربر مریم یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید. آقا ی دکتر من دندان 6 بالا رو درمان ریشه انجام دادم و دیروز روکش گذاشتم دکتر موقع جا انداختن روکش دندان پایین رو هم تراشیدن می خواستم ببینم این کار درسته? البته بازم روکش بلنده و من احساس می کنم کلا قالب گیری ایراد داشته آیا امکان قالب گیری مجدد و ساخت روکش جدید وجود داره?
  با تشکر.
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام مریم عزیز
   در بعضی مواقع به علت کوتاه بودن فضای بین دو‌دندان این کار انجام میشود
   چرا که‌اگر دندان زیر روکش خیلی کوتاه کوتاه گردد روکش گیره کافی نمیدهد ولی این امر شایع نیست
   به دکتر مراجعه کنین و‌بگین هنوز بلند است
   احتمال اینکه روکش مشکل داشته باشه زیاد اسا

 • تصویر کاربر بهاره یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقاي دكتر پسر من ٩ماه است اولين دندان كج درامده ميخواستم ببينم چه مشكلي ممكن بعدها برايش به وجود بيايد و راههاي درمان چيست و علت اين كه دندان شيري كج ميشود چيست؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام بهاره گرامی
   به این مورد یک ناهنجاری جزئی گفته میشود و فعلا کاری نمیشه کرد تا دندان ها ی شیری کامل در بیاین و بررسی گردد که این حالت باقی مانده است
   معمولا رشد غیر کافی فک از جمله عوامل ایجاد این مشکل هست که معمولا خود به خود اصلاح میگردد

 • تصویر کاربر مونا یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام اطراف دندان عقل در فك بالا احساس سفتي لثه همراه با درد دارم دندانم نهفته نيست سردرد شديدي دارم ايا مشكلي براي دندان عقل پيش امده ممنون از پاسخگويي شما
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام مونای گرامی
   معمولا لثه اطراف دندان عقل نیم نهفته دچار مشکل میشود
   لطفا تصویر رادیوگرافی را برام بفرستین

 • تصویر کاربر اسد یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من دندان 6 پایینم یکبار عصب کشی و پرشده ب.د متاسفانه موادش ریخت و نیاز به عصبکشی مجدد پیدا گرد. حالا بعد از ویزیت و عصبکشی مجدد گفتند که لازمه همان دندان اطراف لثه اش یا ... جراحی شود تا بتواندند دندان را پر گرده و روکش کنند. میخواستم بدونم که این جراحی واقعا لازم است؟ برای پرکردن دندانی که میگویند خیلی از دندان چیزی نمانده و احتمال شکستگی هست این جرتحی ها طبیعی است؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   به این جراحی ،جراحی افزایش طول تاج گفته میشود
   و در بعضی موارد که لبه سالم دندان زیر لثه و استخوان هست لازم است

 • تصویر کاربر مجید یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام چن روزه سوزش ادرار دارم همراه با گلو درد پیش دکتر رفتم میگه سوزاک داری بهم چند تا قرص انتی بیوتیک داده .سوالم اینه سوزاک چبه ایا قابل درمانه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   یک نوع بیماری مقاربتی هست که در اثر باکتری ( کروی شکل ) در اثر تماس جنسی با فردی که مبتلا به این عارضه است ایجاد میگردد
   درمان خود را کامل کنین

 • تصویر کاربر سما یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقایم دکتر.تشکر میکنم از این که وقتتون رو در اختیار مردم قرار میدین.من 35 ساله هستم و حدود 5 سال پیش دندان شماره 6 فک پایین رو عصب کشی و روکش کردم. 10 روز پیش دچار درد شدید شدم که بعد از گرفتن گرافی طبق نظر دندانپزشک دندانم کشیده و ریشه اش ترمیم و دوباره سر جاش قرار داده شد ولی با وجود گذشت 5روز همچنان درد وجود داره .آیا امکان موفقیت هنوز هست یا این که باید دندان کشیده بشه؟
  ممنون میشم جواب بدید
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام سما گرامی
   درد پساز انجام ریپلانتیشن ( کاری که دکتر محترم شما انجام دادن )امریست طبیعی ولی اگر با ثبات و بدون لقی قابل مشاهده در جای خود باشد موردی ندارد در غیر این صورت به دکتر خود مراجعه نمایین

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر