مزایای ایمپلنت فوری بلافاصله پس از کشیدن دندان

مزایای ایمپلنت فوری

بنا بر گفته کویس پنج کلید وجود دارد که به کمک آنها می توان نتیجه استتیک ایمپلنت تک دندانی در شرایط کشیدن فوری و جایگذاری ایمپلنت را پیش بینی کرد :

۱) موقعیت دندان وابسته به لبه لثه

۲) شکل پریودونشیوم

۳) بیوتایپ پریودونشیوم

۴) شکل دندان

۵) موقعیت استخوان کرست قبل از کشیدن

پس بافت نرم و استخوان سه فاکتور از پنج فاکتور در پیش بینی استتیک را تشکیل می دهند.  هدف رستوریش ایمپلنت قدامی شبیه سازی نمای ظاهری یک دندان طبیعی ست . وجود حجم کافی استخوان برای کانتور صحیح بافت نرم و سخت الزامی ست . جایگذاری سریع ایمپلنت بعد از ایتام اولیه استخوان آلوئولار یا پیوند استخوان معمولا مفید خواهد بود . بدین ترتیب جایگذاری فوری ایمپلنت در محل کشیدن دندان به سر فصلی بسیار محبوب و رایج تبدیل شده است .

مزایا :

مزایای جایگذاری فوری ایمپلنت بعد از کشیدن دندان با محافظت بهتر از ساختار بافت نرم مرتبط است چرا که بعد از کشیدن دندان بافت نرم در محل دندان کشیده شده دچار کلاپس می شود. در نتیجه ممکنست از  آگمنتیشن استخوان و پیوند های بافت نرم پرهیز شود. این روش به عنوان تکنیکی در جهت حفظ یکدستی ساختار لثه معرفی شده است . همچنین در این روش تعداد جراحی ها کاهش می یابد که به لحاظ  مالی برای بیمار مناسب تر خواهد بود. هر زمانی که استفاده از این روش مد نظر باشد ، روش اکستروژن ارتودنسی قبل از کشیدن و جایگذاری ایمپلنت مزایای زیادی خواهد داشت . دندان با تاج متقارب بعد از کشیدن بیشتر در خطر مشکلات بافت نرم پس از کشیدن است.

همچنین تاج متقارب بعد از کشیدن بیشتر در خطر مشکلات بافت نرم پس از کشیدن است.  همچنین تاج متقارب استخوان اینتر پروگزیمال بیشتری بین دندان ها داشته و استخوان فاسیال بیشتری روی ریشه متقارب قرار دارد . لذا در شرایط ایده آل ریشه متقارب می تواند برای کشیدن و جایگذاری فوری ایمپلنت مزایای بیشتری داشته باشد. پس در بهترین شرایط که شامل عدم وجود مشکلات پاتولوژی ، بافت های ضخیم لثه ، کانتور مطلوب استخوانی ، کانتور مطلوب بافت نرم وریشه های متقارب هستند می توان جایگذاری فوری ایمپلنت بعد از کشیدن را مد نظر قرار داد. ریشه مربعی شکل پس از کشیدن انقباض  لثه ای کمتری داشته و استخوان کمتر بوده و فضا های بزرگی بین محل کشیدن مزایای کمتری برای بافت نرم است .پس در بیشتر مواقع اکستروژن ریشه قبل از کشیدن یا کشیدن با جایگذاری تآخیری مد نظر قرار می گیرد.

مزایای ایمپلنت فوری بلافاصله پس از کشیدن دندان
۴٫۱ (۸۲٫۸۶%) ۷ رای

دکتر کرجی دکتر کرج دکتر دندان پزشک کرجی دکتر دندانپزشک کرجی دکتر دندان پزشک کرجی دکتر دندانپزشک کرجی دکتر دندانپزشک در کرج دندانپزشک کرج دکتر دندان پزشک در کرج دکتر در کرج دندان پزشک در کرج دندان پزشک کرج دندان پزشکی در کرج دکتر دندان در کرج دندان در کرج دندانپزشک معروف در کرج دندان پزشکی معروف در کرج دکتر مهیار در کرج دکتر نمدچی در کرج دکتر مهیار دکتر نمدچی متخصص دندانپزشکی در کرج

پرسش و پاسخ

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه‌های کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.
برای ادامه پرسش و پاسخ خود فقط از طریق همین سیستم و با همان کد رهگیری اولیه پیگیری نمایید

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
برای ادامه پرسش و پاسخ خود فقط از طریق همین سیستم و با همان کد رهگیری اولیه پیگیری نمایید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =

پرسش از دکتر