عوارض کوتاه مدت بعد از جراحی سینوس

عوارض کوتاه مدت ( بعد از جراحی سینوس ) به عوارضی گفته می شود که در چند ماه اول بعد از جراحی رخ می‌دهند.

بازشدن خط برش جراحی در سینوس :

باز شدن خط برش در این پروسه ، ناشایع است زیرا برش کرستال در لثه چسبیده و حداقل ۵ میلی متر دورتر از حفره دسترسی است. به طور معمول بافت نرم ، قبل از نزدیکی اولیه و بخیه زدن باید آزاد شود. به دلیل قرار داشتن یک غشای کلاژنی روی حفره دسترسی ، امکان نزدیک شدن بافت نرم بدون کشش وجود ندارد مگر اینکه جراح ، فلپ فاسیال را بوسیله آزاد کردن پریوستئوم تا muco-gingival junction ( محل ضخیم تر شدن بافت ) گسترش دهد. باز شدن خط برش در آگمنتاسیون طرفی ریج که همزمان با جراحی گرفت سینوس انجام می گیرد و یا هنگام قرار گرفتن ایمپلنت – tissue روی کرست باقیمانده و پوشیده شدن آن بوسیله بافت نرم ، شیوع بیشتری دارد . همچنین ممکن است هنگامیکه پروتز supported ناحیه جراحی را در حینذفانکشن و قبل از برداشتن بخیه تحت فشار قرار می دهد ، رخ دهد. پیامدهای بازشدن خط برش عبارتنداز : تاخیر در ترمیم ، نشت گرفت به داخل خفره دهان و افزایش خطر عفونت . به هر حال اگر شکست در خط برش به گرفت انله طرفی مربوط نباشد و تنها روی کرست ریج و دور از حفره دسترسی سینوس ناحیه کرستال خلفی بوسیله secondary intertion باشد ، ترمیم خواهد شد . در طول این زمان باید یک ترمیم aggressive به صورت Soft-tissue-borne  و بدون تماس ماده ریلاین با ریج قرار داده شود . اگر بازشدگی خط برش شامل یک قسمت از غشا غیر قابل جذب (برای آگمنتاسیون طرفی ریج) شود ، غشا باید حداقل ۲ بار در روز و با یک ماده پاک کننده و دهان شویه کلرهگزیدین تمیز شود . اگر خط برش بعد از ۲ ماه بسته نشد ، یک پروسه جراحی (شامل گسترش بافتی ، برداشتن غشا ترمیم استخوان و نزدیک کردن بافت ها به هم) باید در ناحیه صورت گیرد.

اختلال عصبی :

باید به مسیر عصب اینفراربیتال توجه خاصی کرد . همانطور که قبلأ توضیح داده شد عصب اینفرالربیتال در کف اربیت و در سوراخی با فاصله ۷/۲_۶/۱ از ریم اربیت قرار دارد. اگرچه که در برخی گزارشات این فاصله به ۱۴ میلیمتر دورتر از ریج هم افزایش یافته است. در یک ماگزیلای شدیدأ آتروفیک ، ساختار های عروقی – عصبی  اینفرالربیتال از سوراخی که نزدیک ریج باقیمانده داخل دهان است ، خارج می شوند در نتیجه باید هنگام انجام عمل گرفت سینوس مراقب بود که تا حداقل ممکن اختلال ایجاد شود. بنابراین بیاد به بازتاب بافت نرم و آماده سازی استخوان از جهت فوقانی حفره دسترسی توجه خاصی نشان داد . به دلیل اینکه عصب اینفرالربیتال مسئول عصب رسانی به پوست ناحیه مولر ، بین بوردر تحتانی اربیت و لب فوقانی است ، آسیب یاتروژنیک به آن می تواند منجر به کاهش قابل توجه حس این ناحیه شود. اغلب عصب جدا نمی شود و نوروتمزیس وجود دارد . پارستزی معمولا بعد از گذشت یک ماه از جراحی برطرف می شود.

رینوسینوزیت حاد ماگزیلا :

به طریق کلینیکی و هم در مطالعات مختلف دیده اصلاح غشا سینوس ، تغییرات طولانی مدت قابل توجهی را نشان نمی دهد . در هر صورت التهاب خفیف مخاطی بلافاصله بعد از جراحی اتفاق می افتد که یک واکنش موقتی در نتیجه فعالیت نرمال و فیزیولوژیک مخاط راه یک واکنش موقتی در نتیجه فعالیت نرمال و فیزلوژیک مخاط راه هوایی است. بر طبق  مقالات ، سینوزیت بعد از جراحی گرفت سینوس در حدوود ۲۰-۳۰% موارد رخ می دهد که بیان کننده بیشترین شیوع آن در میان عوارض کوتاه مدت جراحی است. عفونت اگر چه می تواند ۳ روز بعد از جراحی شروع شود ولی اغلب وقوع آن یک هفته بعد از جراحی می باشد . به دلیل نزدیک بودن ناحیه جراحی به ساختارهای زنده بسیار ، عفونت بعد از جراحی بسیار سریع گسترش پیدا می کند که می تواند تهدبد کننده زندگی بیمارباشد. سینوزیت ما گزیلا بیشترین عارضه بعد از آگمنتاسیون سینوس است. در صورت بیان هر کدام از علأئم زیر ، این اختلال باید مورد توجه قرار گیرد : سردرد ، درد و تندرنس در سینوس ما گزیلا و رینوره . مطالعات سینوزیت ، بیشتر در معرض خطر ابتلا سینوزیت گذاری بعد از جراحی هستند. دامنه وسیع در صدهای گزارش شده ۲۰-۳۰%  به دلیل روش های مختلف تشخیصی ( کلینیک ، رادیوگرافی و اندوسکوپی ) می باشد .

فیزیولوژی سینوس :

بالا بردن مخاط سینوس و گرفت استخوان ، با تغییر دادن موفقعیت سیستم انتقال موکوسیلیاری باعث کاهش سایز سینوس می شود . علیرغم این ، تنها اختلال کوتاه مدت در نتیجه تاثیر ساب کلینیکال روی فیزیولوژی سینوس بوجود می آید . در هر حال مواردی که تاریخچه سینوزیت قبل از جراحی به وجود دارد ، جراحی بالا بردن سینوس ممکن است بیمار را مستعد عوارض مرتبط با سینوس کند . که این به دلیل تغییر در محیط میکروبیال است . مطالعات نشان داده اند که بعد از ۳ ماه از جراحی ، کشت سینوس در مقایسه با کشت همان بیماران قبل از جراحی مثبت است .هر چند که بعد از ۹ ماه ، نتایج کشت مشابه نتایج قبل از جراحی است. نگه داشتن سوراخ استئومئاتال بین سینوس ماگزیلاری و حفره بینی مهم است . موارد اندکی از گزارشات حاکی از بوجود آمدن علائم پاتولوژیک طولانی مدت بعد از جراحی گرفت است هر چند که در مطالعات پزشکی موارد زیاد از سینوزیت بعد از جراحی گزارش شده است . این علائم بوسیله استفاده از آنتی بیوتیک و یا پروسه کالدول – لوک  بهبود می یابد . گزارشات وقوع سینوزیت طولانی مدت را بیان نکردند . پرفیلاکسی آنتی بیوتیک و کارگیری اصول درست جراحی ، عفونت ها و عوارض بعد از جراحی را به حداقل می رساند اگر چه استخوان اتولوگ و آلوگرفت و آلوپلاست در جراحی گرفت سینوس در معرض غفونت قرار دارند . موارد سینوزیت ماگزیلا بعد از جراحی ایمپلنت دندانی نادر است هر چند که اخیرأ در نوشته های پزشکی موارد زیادی از عوارض خفیف تا شدید بعد از جراحیرسینوس گزارش شده است . اگر چه موارد بسیار کمیراز غفونت های شدید که باعث عوارضدشدیدی از جمله سلولیت چشم ، التهاب عصب اپتیک ، ترومبوز سینوسرکاورنوس ، عفونتذهایراپیدورال و ساب دورال ، مننژیت ، سربریت ، کوری ، استئومیلیت و در موارد نادر آبسه مغزی و مرگ شده اند گزارش شده است .

بنابراین مشاوره با متخصص گوش و حلق و بینی قبل از جراحی سینوس توصیه شده است. ممکن است بعد از خذف عفونت فیستول های اورو آنترال بوجود آیند که تصحیح آنها مشکل است. به علاوه ممکن است پروسه های جراحی متعددی ( شامل گرافت استخوان و بافت نرم ) مورد نیاز تا تصحیح کامل لین فیستول ها مورد نیاز باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه‌های کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.
برای ادامه پرسش و پاسخ خود فقط از طریق همین سیستم و با همان کد رهگیری اولیه پیگیری نمایید

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
برای ادامه پرسش و پاسخ خود فقط از طریق همین سیستم و با همان کد رهگیری اولیه پیگیری نمایید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فاطمه دوشنبه ۷ اسفند ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ضمن عرض ادب و احترام فراوان از شما تشکر میکنم به دلیل ارائه مطالب ارزنده و مفید.
  سوال داشتم از خدمتتون با توجه به اینکه ساکن شهر کرمان هستم و امکان مراجعه نزد شما دشوار هست با توجه به انواع مختلف از ایمپلنتها چه نوع از ایمپلنت کیفیت بهتری داره و اینکه چجوری متوجه بشم کیفیت ایمپلنت کار شده مناسب هست.
  با تجدید مراتب احترام
  مستدام باشید
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار دوشنبه ۷ اسفند ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام ،ممنون از این همه لطف.
   برای فهمیدن اینکه چه ایمپلنتی از همه بهتره و یا با شرایط فکی شما مناسبت داره باید به چند موضوع مهم توجه داشت. اول اینکه دکتر محترمی که میخوان این کار رو انجام بدهند آیا برند هستند ؟! چون دکتر خوشنام هستند از کالای با کیفیت استفاده میکنند. دوم کشور تولید کننده است که چه کشوری است، کشورهایی مثل آمریکا یا فرانسه یا آلمان و سوییس .... معمولا محصولات کیفی تولید می کنند و در ضمن ایمپلنت که قرار است براتون گذاشته بشه آیا دارای نوآوری هست یا نه. در نهایت شرکت های بیوهورایزن آمریکا ، آی تی آی سوییس ، تیکسوس ایتالیا ، تی بی آر فرانسه و آی دی آی فرانسه برند های معروف تولید ایمپلنت هستند. در واقع ایمپلنتهایی خوب در بازار از این شرکت هاست که ما هم از این دست محصولات استفاده میکنیم.
 • تصویر کاربر رضا جمعه ۱۴ مهر ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آیا در هنگام مراجعه به مطب ها دندانپزشکی در صورتی که به فشار خون بالا مبتلا هستیم باید دندانپزشک را مطلع سازیم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار جمعه ۱۴ مهر ۹۶( 1 سال پیش)
   دادن تاریخچه هر گونه بیماری از جمله بیماری های سیستمیک ( مانند فشار خون بالا ) را باید به اطلاع دندانپزشک خود برسانید تا هنگام درمان با مشکل مواجه نشوید
 • تصویر کاربر امیر شنبه ۵ اسفند ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام حضور اقای دکتر نمدچی و تشکر از اینکه وقت میگذارید برای بالا بردن اگاهی بیماران.
  سوالم این هست که آیا لیزر بافت سخت برای جراحی دندان عقل نهفته وجود دارد؟ و به کجا باید مراجعه کنم؟ ممنونم.
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۵ اسفند ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام و درود بر شما، با توجه به اینکه دندان عقل شما نهفته است باید یک رادیوگرافی سه بعدی به نامه کامبیم سی تی اسکن تهیه شود. بدون این عکس به هیچ عنوان جراحی نکنید. در ضمن لیزر بافت سخت هم هست به نام ERbim YAG .... که در واقع برای بافت سخت و جراحی بافت سخت کاربری دارد. بنده نیز عمل لیزر بافت سخت انجام میدهم فقط همانطور که گفتم قبلش باید اسکن سه بعدی بگیرید.
 • تصویر کاربر طليعه سه شنبه ۷ آذر ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقاي دكتر پسر من ٨ ماهه هست و ٢ دندان مياني پايين و دودندان مياني بالا رو درآورده ولي الان درمورد دندان كناري بالا متوجه حالت كبودي و تيرگي روي ناحيه ملتهب لثه شدم. آيا اين حالت غيرطبيعي و نشاندهنده بيماري يا كيست هست؟ يا ممكنه خودبخود برطرف بشه
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۷ آذر ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام این وضعیت با توجه به شرایط سنی کودک شما غیر طبیعی به نظر نمی رسد لطفا برای تشخیص بهتر یک عکس با دوربین گوشی خودتون بگیرید و و از همین طریق ارسال نمایید.
 • تصویر کاربر mohammadreza سه شنبه ۱۹ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید میخواستم از قیمت روکش های دندان اطلاعاتی داشته باشم (قیمت و امثال آن)
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۹ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام بسته به اینکه چه جنسی باشه قیمت فرق میکنه اگه چینی متصل به فلز باشه ۵۵۰ هزار تومان و اگر تمام سرامیک باشه یا از جنس zirconia باشد، ۱۲۰۰۰۰۰ تومان
 • تصویر کاربر مریم پنجشنبه ۱۶ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  دختر من 15 ماهشه دو تا دندون پایینش در امده از بالا هم یکی تقریبا یک ماه پیش درامد ار دیروزه کنار همون انگار لثه ورم زیاد کرده و اویزون شده خیلی نگرانم میترسم مراجعه کنم بگن جراحی لازمه لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۱۶ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش)

   سلام مریم عزیز
   لطفا حتما به دندانپزشک اطفال مراجعه کنید
   احتمالا یک جراحی کوچک مورد نیاز است!

 • تصویر کاربر طناز سه شنبه ۱۴ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من 30سالمه دندون پروتزی گذاشتم باهاشون خیلی مشکل دارم اول باسقش خیلی اذیتم میکنه میشه برش دارم؟دومین سوالم ی کمی دندونم ترک خرده میشه درستش کرد؟وسوال دیگم اینه که دندون ژله ای بهتره یا معمولی ؟برام شل هستن میشه سفتشون کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار سه شنبه ۱۴ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش)

   سلام طناز گرامی
   پروتزهای متحرک واقعا برای بیمار مشکل درست می کنند
   و قسمت سقفی انرا نمیشه برداشت
   بسته به میزان استخوان و لثه شما می توان از انواع ژله ای هم استفاده نمود

 • تصویر کاربر میا دوشنبه ۱۳ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  برای از بین بردن بوی بد دهان مخصوصا صبح‌ها چه راه حلی جز نخ دندان و مسواک و دهانشویه داریم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار دوشنبه ۱۳ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش)

   سلام میا عزیز
   باید معاینه بشین
   ببینیم علت بوی بد منشا دهانی دارد یا غیر دهانی

 • تصویر کاربر علی شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  وقت بخیر
  میخواستم بدونم برای چسباندن روکش دندان چقدر بایدهزینه پرداخت کنم؟
  بنده هرجارفتم گفتن نمیکنیم یا هزنیه خیلی بالا
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش)

   سلام علی گرامی
   در صورتی که دندان زیر روکش سالم باشد بسته به تعداد واحد روکش واحدی ۶۰ تا یکصد هزارتومان دریافت میگردد

 • تصویر کاربر ویشکا شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت اقای دکتر
  پسر من ۱۰ ماهه هست و دندان های فک بالایی اش مثل عکس کودک این مقاله روئیده است آیا دندان هایش دارای مشکل هست؟من میترسم دندان هایش به سمت جلو انحراف داشته باشد
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش)

   سلام ویشکای عزیز
   در حال حاضر نگران نباشین و زمان بدین تا وضعیت رویشی ایشون ادامه پیدا کنه الان وقت ارزیابی نیست

 • تصویر کاربر فرشته شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر من میخواهم دندانم را بکشم ولی نمیدانم دیابت دارم یا نه خطری ندارد اگر دیابت داشته باشم ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش)

   سلام فرشته گرامی
   اگر ریسک وجود دیابت دارین حتما آزمایش بگیرین
   FBS و HBA1c
   این دو مورد را ارزیابی کنین و منو در جریان بزارین

 • تصویر کاربر مجید شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت بخیر

  بنده بمدت دو هفته است که دندان درد گرفتم و همزمان لثه های من هم به خاطر حساسیت متورم شد تا دو روز پیش درد کاهش پیدا کرد ولی سه تا از دندانهای جلوی من بخاطر حساسیت لثه ها لق شدن و این لق شدن رو احساس میکنم ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید که چیکار باید انجام بدهم با تشکر و سپاس از شما
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش)

   سلام مجید گرامی
   لق شدن دندان عوامل زیادی داره
   اگر بیماری لثه باشه بسته به تخریب درمان های متفاوتی داره
   برای اینکار با یک پریودنتیست مشورت کنین یا تشریف بیارین مطب من تا مسیر درمان رو هموار کنم

 • تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۹ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دندان عقل فک پایین سمت چپ پر کر دم نزدیک به دو هفته است ولی فکم حدود 2 cm باز می شه پیش دکتر معالج رفتم قرص دیازپام 2 ومتو کاربامول داد ولی کماکان به همان حالته غدا تو دهان انداختن مشکل دارم ودرد اولیه در حال جویدن دارم لطفا رهنمای کنید تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۹ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش)

   سلام
   چند حالت میتونه این وضعیت رو ایجاد کنه
   ۱ جای تزریق بی حسی دندان پرشکی
   ۲ عفونت
   احتمال عفونت صفر است
   پس جای تزریق بی حسی که بهش میگن تریسموس ( منطقه را گرم نگه دارین و با حرکات فیزیولوژیک کم کم فک رو باز کنین و از مسکن های NSAID مثل بروفن یا دیکلوفناک هم استفاده کنین)

 • تصویر کاربر Yasin دوشنبه ۶ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ببخشین میشه یه چسب خوب بهم معرفی کنین
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار دوشنبه ۶ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش)

   سلام یاسین
   در صورتی که در بازار موجود باشه
   چسب یا به عبارت درست سمان
   فوجی سم عالیه
   البته باید بفرمایین برای چه کاری میخواهین تا دقیق بگم

 • تصویر کاربر الهام یکشنبه ۵ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید. من سه روز است دندان عقل نهفته م رو جراحی کردم‌ ورم خوابیده ولی دردش همچنان ادامه داره. غیر عادیه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار یکشنبه ۵ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش)

   سلام
   بسته به اینکه‌جراحی چقدر سخت باشه ( دندان عقل نهفته در نسج سخت ) درد و ورم بیشتره)
   تا سه روز و کمی بیشتر هم مورد غیر عادی نیست

 • تصویر کاربر لیلا شنبه ۴ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر. ایا بعد از کورتاژ لثه احتمال لق شدن دندان ها وجود دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار شنبه ۴ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام
   نه امکان نداره احتمالا دلیل دیگه ای داره
   برای بررسی کاملتر لطفا تصویر رادیوگرافی فکتون را برام ارسال کنین

 • تصویر کاربر شهره چهارشنبه ۱ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام ۷ روز است دندان عقل پایین را کشیده ام هرروز دردش بیشتر می شود از امروز هم دندانهای ردیف بالا هم درد می کند در داخل حفره استخوان سفید دیده میشود آیا آن استخوان فک هست؟یا ریشه ی دندان عقل؟درد دندان ها را چکار کنم متشکرم از راهنمایی تان
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار چهارشنبه ۱ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام شهره
   در داخل حفره با توجه به مطلبی که فرمودین معمولا دو حالت احتمالش هست یک ریشه دندان که احتمالش کمه دو سفیدی استخوان فک که احتمالش زیاده
   در چنین شرایطی رادیوگرافی فک دقیق مشخص میکنه که واقعا کدام یک از این دو حالت است
   در مورد درد دچار حفره خشک شدین که با دارو خیلی قابل کنترل نیست به دندان پزشک مراجعه کنین و درمان حفره خشک یا dry socket را پیش بگیرن

 • تصویر کاربر سپیده جمعه ۲۶ بهمن ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید. پسرمن ۹ماهشه و از ۱ماه پیش دندون بالایی نیش زده و تا امروز ک کل خط دندون اومده بیرون. ولی از دیروز دور دندون پسرم یک پوست زرد هست. شبیه ی آفته بزرگه. میخاستم بدونم این مسعله طبیعیه یا مشکلی پیش اومده؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار جمعه ۲۶ بهمن ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام سپیده
   آیا این پوسته با درد است یا خیر
   ترشح دارد؟
   در صورت اینکه علائم بالا را ندارد لطفا با گاز استریل رعایت بهداشت را برای کودکان به جا اورین

 • تصویر کاربر مرضیه پنجشنبه ۲۵ بهمن ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  آیااگرخودمان روکش را بچسبانیم عفونت ایجاد نمیشود؟چراروکش دندان ایمپلنتی که موقت چسبانده شده مدام بیرون میاید؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار پنجشنبه ۲۵ بهمن ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام
   یادتون باشه روکش توسط سمان چسبانده می‌شود نه توسط چسب
   پس با چسباندن شما روکش آسیب می بیند
   در ضمن احتمال میدم گیره زیره روکش کم باشد که مدام جدا می‌شود

 • تصویر کاربر Ella جمعه ۲۶ بهمن ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام...من الان پنج يا شش ماهه فكم گير ميكنه دردم ميكنه گوش دردم تازگيا بهش اضافه شده...دكتر رفتم اصلا فايده نداشته...چيكار كنم?توگوگلم فقط يا نوشته حوله گرم بذار يا برو دكتر...ك هيچكدوم فايده نداره...
  1. تصویر کاربر دکتر محمود رضا نمدچی - دکتر مهیار جمعه ۲۶ بهمن ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام
   چند سالتون هست ؟
   آیا سابقه ورزش
   ضربه تصادف تو صورت دارین ؟

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر